SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

China Development Bank Corporation chce podbić polski rynek

China Development Bank Corporation (ICBC), największy bank świata, ma już w Polsce stworzoną strukturę organizacyjną i obecnie czeka na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na rozpoczęcie działalności jako filia luksemburskiego oddziału ICBC, poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

China Development Bank Corporation chce podbić polski rynek

"Jest otworzona spółka polska i w tej chwili po prostu oczekuje na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Będzie to filia banku luksemburskiego działającego w Luksemburgu. Został złożony już wniosek ze strony banku chińskiego do Komisji Papierów Wartościowych o notyfikację zezwolenia, które jest udzielone dla tego banku do działania w przestrzeni europejskiej, na razie w Luksemburgu"- powiedział Dziekoński w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.

Dziekoński poinformował, że zaawansowane są w tej chwili rozmowy na temat udziału banku chińskiego na rynku krajowym.

"Zobaczymy, jak rezultaty tych rozmów będą powiązane z funkcjonowaniem polskiego banku PKO BP  w Chinach, który mógłby służyć wsparciu polskiego wysiłku eksportowego do Chin. Banki tego rodzaju zawsze działają dla pomocy i wsparcia przedsiębiorstwom, które chcą uczestniczyć w przedsięwzięciach czy inwestycyjnych, czy handlowych na terenie naszego kraju" - dodał.

Suma bilansowa ICBC wynosi ponad 2 biliony USD. To mniej więcej 10 razy tyle, ile w całym sektorze bankowym w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: China Development Bank Corporation chce podbić polski rynek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl