SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chiny zakazują produkcji kryptowalut i handlu nimi

Ludowy Bank Chin stwierdził, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne. Reuters podał, że Chiny wydały ogólnokrajowy zakaz wydobywania kryptowalut.

W opublikowanym w piątek oświadczeniu centralny bank Chińskiej Republiki Ludowej stwierdził, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne i muszą zostać zakazane. Każda kryptowaluta, w tym bitcoin i tether, nie może zostać uznana za walutę, a tym samym nie może znajdować się w obiegu rynkowym - stwierdza Ludowy Bank Chin (PBOC).

W dalszej części oświadczenia PBOC informuje, że transakcje kryptowalutowe, w tym usługi świadczone przez giełdy offshore Chińczykom, są nielegalną działalnością finansową.

PBOC zakazał również instytucjom finansowym, firmom płatniczym i firmom internetowym ułatwiania handlu kryptowalutami.

Chińskie władze zapowiedziały, że będą od tej pory "stanowczo zwalczać spekulacje walutami wirtualnymi i związane z nimi działania finansowe oraz niewłaściwe zachowania, aby chronić własność ludzi i utrzymać porządek gospodarczy, finansowy i społeczny".

Bitcoin i Ethereum tanieją

Po tym komunikacie ceny najpopularniejszych kryptowalut znaczącą spadły. Kurs bitcoina w piątek po południu tracił nawet 5 proc., a Ethereum ponad 8 proc.

Chińska Rada Państwowa już w maju zapowiedziała "rozprawienie się"  z wydobyciem i handlem bitcoinami w ramach wysiłków mających na celu odpieranie ryzyka finansowego. Dziesięć chińskich agencji rządowych, w tym bank centralny i inne banki, organy regulacyjne ds. wymiany walut, we wspólnym oświadczeniu stwierdziły, że będą ściśle współpracować w celu utrzymania "wysokiej presji" na handel kryptowalutami.

Kilka tygodni temu Yin Youping, w Ludowym Banku Chin odpowiedzialny za ochronę praw konsumentów, powiedział, że bitcoin i inne kryptowaluty „nie są legalnym środkiem płatniczym, a ich wartość nie jest w żaden sposób ugruntowana". Urzędnik zachęcał Chińczyków do wzmożonej ostrożności wobec kryptowalut i unikania inwestycji w te aktywa.

Chiny chcą odchodzić od węgla

Bloomberg podaje, że całkowite pozbycie się kryptowalut z Chin staje się priorytetem rządu, który w ostatnich tygodniach zadeklarował zmiany w swojej polityce klimatycznej.  Przywódca Chin Xi Jinping na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ powiedział, że jego kraj pomoże wschodzącym gospodarkom produkować zieloną energię. Chiny mają także wstrzymać budowę elektrowni węglowych za granicą.

Dołącz do dyskusji: Chiny zakazują produkcji kryptowalut i handlu nimi

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
I bardzo dobrze. Jestem za takim zakazem również w Polsce. Koparki kryptowalut są nieekologiczne, dezorganizują rynek podzespołów komputerowych, przeciążają sieci komputerowe, niosą ryzyko nielegalnego wykorzystywania dla celów prywatnych sprzętu służbowego, itp. Komu się wydaje, że mało zarabia, niech się weźmie do roboty zamiast kombinować z jakimiś kryptowalutami.
odpowiedź
User
KristieBotFA
Tonight only the hottest girls are waiting for you here https://x-tube.one/
odpowiedź