SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Program I Polskiego Radia zaczyna tegoroczną edycję charytatywnej akcji „Choinki Jedynki”

W czwartek na antenie radiowej Jedynki zaczęło się omawianie dziecięcych prac w ramach XVIII edycji charytatywnej akcji pn. „Choinki Jedynki” organizowanej na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji „Wspólnota nadziei”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Article

W akcję od kilku lat włączają się artyści, sportowcy, naukowcy. W tegorocznej edycji udział potwierdzili m.in. Anna Jurksztowicz, Krzesimir Dębski, Wanda Kwietniewska, Roksana Węgiel, Maria Szabłowska, Robert Gonera, Jarosław Jakimowicz, Stanisław Soyka, Joanna Racewicz, Szymon Wydra, Artur Siódmiak, Roman Paszke, Małgorzata Potocka, Lech Makowiecki i Agnieszka Fitkau-Perepeczko. Uczestnicy będą malować swoje obrazki 1 grudnia br., podczas spotkania w gmachu Polskiego Radia w Warszawie. Wraz z obrazkami nadesłanymi przez dzieci, ich prace licytowane będą na antenie Jedynki.

 

Prace dzieci przeznaczone na licytację wyłaniane są w konkursie rysunkowym, ogłoszonym na antenie Programu I Polskiego Radia. Świąteczne dzieła małych artystów oceniają jurorzy-artyści, malarze: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Od 21 do 30 listopada wybrane przez jury prace dziecięce omawiane będą w audycjach: „Cztery pory roku" (godz. 9.00-12.00) i „Ekspres Jedynki" (godz. 15.00-17.30).

Tradycyjnie już tematem prac są „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Licytacja potrwa od 2 do 7 grudnia. Od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-12.00 licytowane będą prace dorosłych przyjaciół Jedynki. 7 grudnia, w godz. 8.00-19.30 - w finale - przeprowadzona zostanie licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie i 12 prac podopiecznych obu Fundacji, na rzecz których zbierane są fundusze. Kilka tygodni temu pod adresem Choinkijedynki.polskieradio.pl uruchomiono serwis dotyczący akcji.

W ubiegłorocznej edycji akcji „Choinki Jedynki” zebrano ponad 206 tys. zł., które przeznaczono na rzecz Fundacji „Mimo Wszystko” i Fundacji „Pomóż Mi Żyć”.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że od lipca do września br. Jedynka miała 6,1 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Program I Polskiego Radia zaczyna tegoroczną edycję charytatywnej akcji „Choinki Jedynki”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl