SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza akcja „Choinki Jedynki 2020”. Z powodu pandemii tylko w innym kształcie

Program I Polskiego Radia zaczyna coroczną akcję charytatywną – „Choinki Jedynki”. Pieniądze z niej pochodzące (podobnie jak w latach ubiegłych) przeznaczone zostaną na Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a także na Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Honorowy patronat nad akcją objęła prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

Article

Akcja ruszyła w niedzielę, 18 października. Jej celem jest wspieranie podmiotów i organizacji pomagającym osobom z niepełnosprawnościami. Jedynka zbiera fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej od 2005 roku, zaś od 2013 r. także dla innej organizacji pożytku publicznego, wskazywanej przez tę fundację. W tym roku wsparcie ze zbiórki otrzyma również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego, które realizuje m.in. programy włączające osoby z zaburzeniami psychicznymi w pełne funkcjonowanie społeczne i zawodowe.

Audycję inaugurującą XIX Akcję Charytatywną „Choinki Jedynki” poprowadzili Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych. Ich gośćmi byli wybitni malarze, jurorzy konkursu dla dzieci: Aneta Kosin, Marek Jaromski, prof. Franciszek Maśluszczak, przedstawiciele fundacji Anny Dymnej, prof. Andrzej Cechnicki, lekarz psychiatra, jeden z pierwszych w Polsce orędowników opieki środowiskowej w leczeniu zaburzeń psychicznych oraz Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

 

Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią, zmianie uległa formuła tegorocznej odsłony akcji: tradycyjnie odbędzie się konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia", ale zamiast malowania obrazków w gmachu głównym Polskiego Radia, zaproszeni do udziału w wydarzeniu artyści, sportowcy przedstawiciele świata nauki, przekażą wybrane przez siebie podarunki, które zostaną zlicytowane na aukcjach, przeprowadzanych na antenie Jedynki.

Rok temu w akcji „Choinki Jedynki 2019” zebrano łącznie 80 189 zł. Anna Dymna wskazała wówczas jako drugi podmiot, na który zbierano pieniądze, Fundację „Wspólnota nadziei”.

Według badania Radio Track w trzecim kwartale 2020 r. udział Jedynki w rynku słuchalności wyniósł 5,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza akcja „Choinki Jedynki 2020”. Z powodu pandemii tylko w innym kształcie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gal
Tylko w innym kształcie? Kulistym z wypustkami?
odpowiedź
User
Gość X
Ciekawe dlaczego nie ma w akcji fundacji "Akogo" Ewy Błaszczyk lub "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej.
odpowiedź
User
animowany
Choinki Jedynki w domu.
odpowiedź