SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Chrome 35 z funkcją „Ok, Google” już stabilny

Najnowsza, oznaczona numerem 35 wersja przeglądarki Google Chrome potrafi rozpoznawać komendy głosowe poprzedzone hasłem „Ok, Google”.

Article

Aby aktywować nową funkcję, należy na stronie głównej wyszukiwarki Google wypowiedzieć w kierunku mikrofonu hasło „Ok, Google”. Aktywuje to tryb nasłuchiwania, w którym przeglądarka będzie w stanie wyszukać podane przez użytkownika frazy.

Rozwiązanie to jest już dobrze znane anglojęzycznym użytkownikom serwisów Google. Dotąd było ono obecne w systemie Android. Za pomocą tego typu mechanizmu możliwe jest m.in. szybkie nawiązywanie połączeń, zapisywanie notatek głosowych, ustawianie alarmów, dodawanie planów do kalendarza, a nawet wysyłanie wiadomości tekstowych. Wszystko to jest jednak póki co niedostępne w polskiej wersji językowej.

Wprowadzenie mechanizmu komend głosowych do Chrome to kolejny krok mający na celu silniejsze zintegrowanie przeglądarki z serwisami kalifornijskiej firmy. W jednym z poprzednich wydań program wzbogacił się o asystenta Google Now, który jest widoczny w postaci ikonki w zasobniku systemowym. Po jej kliknięciu wyświetlane są kafelki z informacjami na temat pogody, kursów akcji, trasy dojazdu do ostatnio wyszukiwanej lokacji czy wyników sportowych.

Poza obsługą komendy „Ok Google” w nowej wersji Chrome wprowadzono szereg usprawnień dla programistów. Od teraz mają oni do dyspozycji nowe API oraz biblioteki, a także mogą liczyć na lepsze wsparcie dla nowych standardów, jak HTML5 i CSS3. Wyeliminowano też szereg błędów, za których znalezienie łącznie Google wypłaciło ponad 9 tys. dolarów.

Nowa wersja zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana na komputerach osób, które już korzystają z przeglądarki Chrome. Pozostali mogą ją znaleźć na oficjalnej stronie pod adresem chrome.com.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chrome 35 z funkcją „Ok, Google” już stabilny

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomik
Ja nie widzę żadnego "Google now" chociaż przeglądarka "Google" sama mi się aktualizuje.
8 8
odpowiedź