SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CI Games ma umowę z bankiem ws. debiutu na londyńskiej giełdzie, David Broderick dyrektorem finansowym

Produkująca gry wideo firma CI Games zawarła umowę z bankiem inwestycyjnym Berenberg Bank, który będzie jej doradzał , w związku z potencjalnym wejściem na londyńską giełdę. Wiceprezesem i dyrektorem finansowym CI Games został David Broderick, wcześniej związany m.in. z Keywords Studios i Ryanairem.

Article

- Nawiązanie współpracy z wiodącym międzynarodowym bankiem inwestycyjnym Berenberg oraz powołanie do zarządu Davida Brodericka - doświadczonego CFO - stanowi dla CI Games znaczący krok w kierunku dalszego rozwoju grupy oraz osiągnięcia fair value w wycenie rynkowej spółki - komentuje Marek Tymiński, CEO i prezes CI Games.

Spółka w komunikacie giełdowym zaznaczyła, że „o dalszym przebiegu procesu dual listingu akcji oraz podejmowanych kluczowych decyzjach” będzie informować w kolejnych komunikatach.

Firma w sierpniu ub.r. rozpoczęła przegląd opcji strategicznych, jedną z nich jest pozyskanie strategicznego inwestora branżowego. W drugiej połowie grudnia firma poinformowała, że „w ramach celu związanego z maksymalizacją wartości rynkowej Spółki” rozważa wprowadzenie swoich akcji do obrotu na drugiej giełdzie (oprócz warszawskiej): w Londynie lub Sztokholmie.

Na stanowisko wiceprezesa i dyrektora finansowego CI Games powołany został David Broderick. Poprzednio, przez ponad trzy lata był dyrektorem finansowym grupy kapitałowej Keywords Studios, w komunikacie podkreślono, że „nadzorował znaczny wzrost rentowności w wyniku dynamicznego rozwoju organicznego i przejęć”.

Wcześniej pracował m.in. w liniach lotniczych Ryanair, pełnił tam funkcję dyrektora ds. relacji inwestorskich, nadzorował też finanse i działalność pionu sprzedaży firmy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Firma CI Games działa od prawie dwóch dekad, na warszawskiej giełdzie jest notowana od jesieni 2007 roku. W dorobku ma szereg gier, głównie z gatunku first-person shooter, m.in. cztery tytuły z serii „Sniper Ghost”. Gra „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” ukazała się, w wersjach na komputery oraz konsole PlayStation 4 i xBox, na początku czerwca ub.r., a w sierpniu pojawiła się na konsolach PlayStation 5.

W trzecim kwartale ub.r. CI Games zanotowało 32,66 mln zł przychodów sprzedażowych i 13,64 mln zł zysku netto, wobec 7,74 mln zł wpływów i 340 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

W środę na koniec sesji kurs firmy wynosił 1,455 zł, co dawało 266,2 mln zł kapitalizacji. Największym akcjonariuszem jest Marek Tymiński, należą do niego walory stanowiące 29,02 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Dołącz do dyskusji: CI Games ma umowę z bankiem ws. debiutu na londyńskiej giełdzie, David Broderick dyrektorem finansowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl