SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CI Games chce wycofać United Label z giełdy, daje 5 mln zł za akcje

Producent i wydawca gier CI Games w ramach wezwania chce kupić 21,6 proc. akcji platformy wydawniczej United Label i wycofać ją z rynku bocznego warszawskiej giełdy. To część przygotowań CI Games do planowanego debiutu na londyńskiej giełdzie.

Marek Tymiński, prezes CI GamesArticle

W ramach wezwania CI Games planuje kupić 275 tys. akcji United Label po 18,02 zł za sztukę. Pośredniczącym jest Trigon DM, przyjmowanie zapisów potrwa od 8 czerwca do 7 lipca, a rozliczenie transakcji zaplanowano na 15 lipca.

Obecnie CI Games ma 1 mln akcji stanowiących 78,43 proc. kapitału United Label. W efekcie wezwania chce posiadać wszystkie walory spółki i wycofać ją z bocznego rynku NewConnect warszawskiej giełdy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Efektywna współpraca z United Label pozwala na tworzenie nowego i atrakcyjnego kontentu dla międzynarodowej grupy fanów, co było naszym kluczowym założeniem wynikającym z zaktualizowanej strategii - uzasadnia Marek Tymiński, prezes CI Games.

- Pełne posiadanie spółki United Label w ramach grupy CI Games pomoże nam lepiej wspierać dalszy wzrost United Label oraz naszą wspólną społeczność graczy, przy jednoczesnej kontynuacji działań w celu potencjalnego dual-listingu w Londynie. Umożliwi nam to również zwiększyć skalę przyszłych sukcesów grupy kapitałowej poprzez zrównoważone inwestycje we wszystkie cztery filary naszej strategii rozwoju oraz wykorzystać naszą globalną strukturę organizacyjną do dostarczenia najmocniejszego portfolio gier w historii grupy - dodaje Tymiński.

United Label zarządza platformą do skierowaną do niezależnych producentów gier wideo. Spółka w ostatnich latach wydała gry takie jak „Röki”, „Eldest Souls” czy „Tailes of Iron”. Zadebiutowała na NewConnect w styczniu ub.r., w całym ub.r. zanotowała 12,17 mln zł przychodów i 4,56 mln zł zysku netto.

CI Games ze zmianą w akcjonariacie

W poniedziałek luksemburski fundusz Active Ownership Fund SICAV-FIS SCS poinformował, że kupił 18,66 mln akcji CI Games stanowiących 10,2 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Razem z posiadanymi wcześniej walorami ma 25,84 mln akcji stanowiących 14,13 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Część akcji Active Ownership Fund SICAV-FIS SCS nabył od Rockbridge TFI, który sprzedał wszystkie 9,46 mln posiadanych akcji CI Games (5,17 proc. kapitału i głosów na walnym).

Głównym akcjonariusze CI Games pozostaje Marek Tymiński, ma 53,08 mln walorów stanowiących 29,02 proc. kapitału i głosów na walnym.

Na początku marca CI Games zawarło umowę z bankiem inwestycyjnym Berenberg Bank dotyczącą doradztwa przy potencjalnym wejściu na londyńską giełdę. Równocześnie wiceprezesem i dyrektorem finansowym firmy został David Broderick, wcześniej związany m.in. z Keywords Studios i Ryanairem.

W ub.r. grupa kapitałowa CI Games osiągnęła wzrost przychodów o 130 proc. do 105,53 mln zł i zysku netto z 7,1 do 38,34 mln zł. 61 proc. wpływów wygenerowała gra „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”, która trafiła do sprzedaży w czerwcu.

Dołącz do dyskusji: CI Games chce wycofać United Label z giełdy, daje 5 mln zł za akcje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl