SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Citigroup tworzy biuro bankowości inwestycyjnej do obsługi firm z Polski i regionu

Citigroup powraca do większej aktywności w bankowości inwestycyjnej i tworzy w Warszawie biuro, którego celem będzie pozyskiwanie kapitału na rynku kapitałowym dla klientów korporacyjnych z Polski i regionu, poinformował James Bardrick, szef bankowości inwestycyjnej Citi w regionie EMEA.

Citigroup tworzy biuro bankowości inwestycyjnej do obsługi firm z Polski i regionu

"Po czasach kryzysu chcemy powrócić aktywnie do bankowości inwestycyjnej. Mamy trzy silne filary - działalność maklerską , silną pozycję Banku Handlowego w Polce oraz globalną obecność Citi na świecie. Będziemy sięgać do spółek nie tylko z Polski, ale też regionu i chcemy wykorzystać Warszawę jako centrum regionalne" - powiedział dziennikarzom w środę James Bardrick.

Citi w ciągu miesiąca zakończy tworzenie zespołu bankowości inwestycyjnej, którego celem będzie realizacja projektów IPO, emisji wtórnych i obsługa korporacji w innych transakcjach związanych z rynkiem kapitałowym, a także poszukiwanie kapitału na rynkach międzynarodowych.

"Naszym celem jest, aby umożliwić naszym klientom korporacyjnym z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej wejście na warszawską giełdę, który jest najbardziej płynnym rynkiem w regionie, a w dalszej perspektywie na rynki zagraniczne"- powiedział Bardrick.

Dodał, że obecnie Citi mniej koncentruje się na wysokości prowizji od transakcji, a głównym celem jest wzrost ich liczby i rozwijający się portfel klientów, co pozwoli zwiększać przychody. Spośród 100 największych firm na rynku 80 jest klientami Banku Handlowego.

Wiceprezes Citi Handlowy Michał Mrożek poinformował, że zespół Citigroup jest w trakcie realizacji kilku projektów, w tym jednego z branży energetycznej oraz z branży telekomunikacyjnej, a także oferty dla spółki średniej wielkości. "Ten początek jest bardzo interesujący i na pewno przełoży się na przychody jeszcze w tym roku"- powiedział.

Mrożek powiedział, że przedsiębiorstwa już poszukują nowych źródeł kapitału, co przełoży się na liczbę planowanych emisji akcji na rynku kapitałowym oraz fuzji i przejęć. Kwoty, które firmy chcą przeznaczyć na obsługę tych transakcji przez banki inwestycyjne sięgną 500-600 mln zł w 2010 r.

Przedstawiciele banku poinformowali, że w tym roku spodziewana liczba debiutów giełdowych sięgnie 15, a emisji wtórnych sięgnie 25. w przyszłym roku może zaś zwiększyć się do odpowiednio 23 i 24. Liczba transakcji fuzji i przejęć może wynieść 195 w tym roku, a w kolejnym wzrosnąć do 254.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Citigroup tworzy biuro bankowości inwestycyjnej do obsługi firm z Polski i regionu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
archiwizacja dokumentów
Warto zainteresować się firmami oferującymi różne usługi usprawniające przedsiębiorstwa jak na przykład www.inforsys.pl
odpowiedź