SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

City Interactive będzie tworzyło gry na smartphony

City Interactive utworzy jeszcze w I kwartale spółkę zależną, która będzie odpowiedzialna za tworzenie, wydawanie i dystrybucję gier przeznaczonych na smartphony. City Interactive może przejmować firmy tworzące gry na iPhony lub inne zaawansowe smartphony.

City Interactive będzie tworzyło gry na smartphony

"Zarząd przyjął, iż eksploatacja przez spółkę zależną kontentu na rynku smarphonów to jeden z najważniejszych priorytetów w 2011 roku" - czytamy w raporcie. W związku z tym City Interactive planuje  dokonać przejęcia firm produkujących na świecie gry na iPhone'a i inne platformy typu smartphone.

"(...) przy ocenie potencjalnych kandydatów istotną rolę odegra doświadczenie na rynku i osiągnięte sukcesy komercyjne" - czytamy dalej.

Spółka chce też otworzyć nowe studio deweloperskie w Polsce, które będzie współpracować przy tworzeniu kontentu z przejętymi producentami a także wzmocnić amerykański zespół spółki zależnej City Interactive USA Inc. o osoby, które zajmą się rozwojem biznesu i marketingu w zakresie rynku gier smartphone.

City Interactive zamierza tworzyć gry na platformy typu smarphone we własnym zakresie, ale również korzystając z usług podmiotów zewnętrznych.

"Planowane przychody spółki zależnej mogą stanowić jeden z istotnych czynników, które mogą mieć znaczący wpływ na wzrost przychodów i zysku netto grupy kapitałowej emitenta w roku 2011 i latach kolejnych" - zaznaczono w raporcie.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 23,60 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 5,65 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 65,90 mln zł wobec 19,43 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: City Interactive będzie tworzyło gry na smartphony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl