SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Claritas ma nowego właściciela

Amerykański koncern Acxiom Corporation kupił grupę Claritas Europe

Amerykański koncern Acxiom Corporation kupił grupę Claritas Europe od holenderskiej korporacji medialno-informacyjnej VNU. Acxiom - lider w swojej branży na amerykańskim rynku, specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach umożliwiających zarządzenie informacjami o klientach.

"To bardzo istotny zakup dla Acxiom" powiedział Charles D. Morgan, prezes Acxiom Company. "Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia doświadczeń Acxiom z zakresu zarządzania danymi z ogromnymi zbiorami danych Claritas. Ważna dla nas jest również obecność Claritas w wielu krajach Europy". Z kolei Acxiom zapewni firmie Claritas wsparcie w Europie. Przyczyni się do wzrostu efektywności działań marketingowych i biznesowych.

"Cieszę się, że mogę w Acxiom powitać nowych, uzdolnionych współpracowników" - dodaje Morgan. "W naszej firmie, osoby z praktyczną i techniczną wiedzą, zaangażowane w pracę to najwyższy kapitał. Mam nadzieję na szybkie połączenie obydwu zespołów." Produkty Claritas pojawią się niedługo pod nową marką Acxiom.

"Claritas zyskał bardzo atrakcyjnego właściciela, który wniesie do Polski innowacyjne "know-how", nowoczesne produkty i rozwiązania biznesowe z najlepiej rozwiniętego pod względem marketingu kraju oraz kapitał, który pozwoli rozwijać się firmie z jeszcze większym impetem" - uważa Krzysztofa Kuwałek, prezes Claritas Polska

Podobnie jak Acxiom InfoBase(r) w Stanach Zjednoczonych, tak Claritas w Europie jest największym źródłem informacji dotyczących stylu życia i zachowań konsumentów, wykorzystywanych w akcjach marketingowych. Klienci Claritas Europe to największe międzynarodowe firmy z branży finansowej, motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, medialnej, FMCG, a także detaliści, producenci dóbr trwałych i wiele innych firm. (Claritas Europe działa niezależnie od Claritas, Inc, który jest oddzielną filią należącą do VNU i działającą w Stanach Zjednoczonych. Claritas, Inc. nie jest objęty sprzedażą.)

"Dzięki zakupowi Claritas, Acxiom może w pełni zaistnieć w Europie i wprowadzić tam pełen zakres swoich usług" mówi Morgan. Acxiom wykupił wszystkie europejskie odziały Claritas z siedzibami w Paryżu, Frankfurcie, Warszawie, Madrycie, Lizbonie, Teddington w Anglii i Leiderdorp w Holandii. W skład Claritas wchodzą także Altwood System w Kent w Anglii i BPK Group z siedzibą w Almera i Nieuwegein w Holandii. Obecnie, Acxiom ma swoje europejskie przedstawicielstwa w Londynie, w Leeds i Sunderland w Anglii, oraz w Paryżu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Claritas ma nowego właściciela

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl