SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cloud Technologies z rosnącymi przychodami, zysk w górę o ponad 70 procent

W III kwartale 2017 roku firma Cloud Technologies zajmująca się przetwarzaniem danych zanotowała przychody na poziomie 17 milionów złotych. Zysk netto spółki wzrósł rok do roku o 71,6 procent i osiągnął kwotę 7,9 miliona zł. - Dane stają się coraz ważniejszym aktywem w wielu branżach, popyt na nie stale rośnie, co potwierdzają trendy rynkowe - podkreśla Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies.

Article

Zgodnie z komunikatem przychody ze sprzedaży Cloud Technologies wzrosły w III kwartale br. do poziomu 17 mln zł, czyli o 23,6 proc. w porównaniu do analogicznego kwartału w roku 2016.

W raportowanym okresie skonsolidowany zysk EBITDA był wyższy o 38,8 proc. niż w III kwartale ub.r. i wyniósł 9,4 mln zł. Grupa zanotowała też zysk netto na poziomie 7,9 mln zł (wzrost o 71,6 proc. rok do roku).

W pierwszych trzech kwartałach br. przychody spółki wyniosły 50,8 mln zł i wzrosły o 56,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. Skonsolidowany zysk EBITDA wzrósł o 40,2 proc. do 23,1 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł po trzech kwartałach 16,5 mln zł, czyli o 27 proc. więcej niż rok wcześniej.

- Wyniki Cloud Technologies osiągnięte w III kwartale są odzwierciedleniem naszego dynamicznego rozwoju, intensywnej pracy wykonanej w tym okresie oraz rosnącego zapotrzebowania na dane na świecie. Zwiększenie skali naszej działalności, szczególnie na rynkach zagranicznych, pozwoliło nam na zajęcie pozycji jednego z największych na świecie dostawców danych typu 3rd party – podkreśla Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies.– Dane stają się coraz ważniejszym aktywem w wielu branżach, popyt na nie stale rośnie, co potwierdzają trendy rynkowe. W reklamie internetowej dynamicznie rośnie rynek programmatic, dla którego dane są podstawą.

Cloud Technologies to warszawska spółka z segmentu nowych technologii, założona w 2011 r. przez Piotra Prajsnara. Zajmuje się Big Data marketingiem i monetyzacją danych. Jest notowaną na NewConnect spółką.


Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cloud Technologies z rosnącymi przychodami, zysk w górę o ponad 70 procent

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dane
Czyli marża tego dostawcy oscyluje wokół 50%
odpowiedź