SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cloud Technologies notuje 4,4 mln zł zysku netto w III kwartale 2021 roku

Cloud Technologies, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w Big Data i monetyzacji cyfrowych danych, w trzecim kwartale roku odnotowała 5,6 mln zł EBITDA (+145 proc. rdr.), i zysk netto wyniósł 4,4 mln zł, co stanowi wzrost o 500 proc. rdr. Za wzrosty całego biznesu odpowiada kluczowy segment Data enrichment, obejmujący monetyzację danych i technologii do ich przetwarzania - podaje spółka.

Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud TechnologiesArticle

W III kwartale segment Data enrichment spółki Cloud Technologies zanotował 6,5 mln zł przychodów (+65 proc. r/r i +14 proc. kw/kw), a narastająco od początku roku osiągnął 16,8 mln zł (+120 proc. r/r),

Segment Data enrichment obejmuje monetyzację danych oraz technologii do ich przetwarzania, a jego działalność polega przede wszystkim na sprzedaży anonimowych danych o użytkownikach internetu, które są następnie wykorzystywane do precyzyjnego targetowania reklamy internetowej. Głównymi odbiorcami danych są globalne platformy umożliwiające zakup powierzchni reklamowej w modelu programmatic, z których korzystają reklamodawcy z całego świata, a kluczowy rynek stanowi USA.

Cloud Technologies ze wzrostami

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników finansowych jakie osiągamy w 2021 roku, a jeszcze bardziej cieszy nas efektywny oraz skalowalny model biznesowy, który jest fundamentem dynamicznych i systematycznych od wielu kwartałów wzrostów. Obecne wyniki to efekt zmian wprowadzonych w spółce na przestrzeni ostatnich trzech lat i skupieniu się na sprzedaży danych, z naciskiem na rozwój segmentu Data enrichment, który już kolejny raz z rzędu zanotował blisko 70 proc. poziom marży EBITDA oraz osiągnął wzrost przychodów zarówno w ujęciu rok do roku jak i kwartał do kwartału - komentuje Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies.

Segment Data consulting obsługujący klientów agencyjnych oraz bezpośrednich zwiększył przychody r/r w III kwartale o 0,5 mln zł (+15 proc.), osiągając 4,3 mln zł. Z kolei po trzech kwartałach łączna sprzedaż segmentu wzrosła o 3,3 mln zł (+33 proc.) i wyniosła 13,3 mln zł.

EBITDA segmentu wyniosła 0,3 mln zł, a narastająco od początku roku 1,2 mln zł, co przekłada się na wzrost odpowiednio o 0,3 mln i 1,6 mln. Zgodnie z typową dla rynku reklamy internetowej sezonowością wynik EBITDA segmentu Data consulting w III kw. był gorszy o 0,4 mln zł od wyniku II kw. Jednocześnie jest to potwierdzenie stabilizacji sytuacji na rynku reklamy online i powrót do sezonowości sprzed okresu pandemii.

Od początku roku Grupa osiągnęła 13,4 mln zł EBITDA oraz 7,5 mln zł zysku netto (wobec odpowiednio 2,3 mln zł oraz straty 1,0 mln zł w okresie porównywalnym). Nawet uwzględniając wpływ zdarzeń jednorazowych (tj. umorzenia części subwencji PFR w kwocie 0,9 mln zł w II kw. oraz 1,6 mln zł w III kw.)

Segment Data acquisition ponownie zanotował spadek przychodów, co jest bezpośrednim skutkiem inwestycji w dane o wyższej jakości, na czym z nawiązką korzysta przede wszystkim segment Data enrichment.

- Zamykamy kolejny bardzo dobry wynikowo kwartał, który w dodatku zwiększył nasz stan posiadanej gotówki do blisko 25 mln zł. Tak komfortowa sytuacja finansowa pozwala realizować obraną strategię, która zakłada wykorzystanie tych środków do inwestycji w rozwój technologii oraz do potencjalnych, kolejnych akwizycji, których celem jest rozbudowa globalnej sieci dystrybucji danych na czym skorzysta segment Data enrichment. EBITDA segmentów na poziomie 3,5 mln zł w III kwartale to najlepszy wynik od 2018 roku i potwierdzenie, że model biznesowy Grupy jest efektywny, a strategia mająca na celu szybki wzrost segmentu Data enrichment to właściwy kierunek rozwoju. dynamika wzrostu naszych wyników jest bardzo wysoka – komentuje Piotr Soleniec, dyrektor finansowy Cloud Technologies.

Dołącz do dyskusji: Cloud Technologies notuje 4,4 mln zł zysku netto w III kwartale 2021 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl