SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CNN zwolniła swojego czołowego prezentera Chrisa Cuomo. "Próby wybielenia brata"

Stacja telewizyjna CNN rozwiązała w sobotę umowę z Chrisem Cuomo, bratem b. gubernatora stanu Nowy Jork, w związku z podejmowanymi przez dziennikarza "próbami wybielenia brata" - podało biuro prasowe CNN. Andrew Cuomo jest oskarżany o molestowanie seksualne.

Chris Cuomo (screen: Youtube/CNN)Article

Przed swym ostatecznym zwolnieniem Chris Cuomo, prezenter i gospodarz dziennika informacyjnego nadawanego o godz. 21, był przez pewien czas zawieszony w obowiązkach.

"Zwróciliśmy się do kancelarii adwokackiej o zbadanie sprawy, a następnie podjęliśmy decyzje o rezygnacji z jego usług w trybie natychmiastowym" - wyjaśniono w komunikacie opublikowanym na Twitterze. "W trakcie dochodzenia ujawnione zostały kolejne informacje" obciążające dziennikarza.

Z dokumentów opublikowanych po zakończeniu śledztwa zleconego przez Zgromadzenie Stanowe Nowego Jorku, które przyniosły "przytłaczające dowody" na molestowanie seksualne kobiet przez byłego gubernatora, wynika też, że Chris Cuomo doradzał swemu bratu, jak wyjść z opresji, co kierownictwo CNN uznało za nie licujące z etyką dziennikarską.

"Dokumenty te, w które wcześniej nie mieliśmy wglądu, skłaniają do postawienia bardzo poważnych pytań" - powiedział jeszcze we wtorek rzecznik stacji, wskazując zarazem, że zaangażowanie dziennikarza w obronę brata było "szersze niż pierwotnie zakładaliśmy".

Molestowanie seksualne

51-letni Chris Cuomo nigdy nie zaprzeczał, że starał się pomóc starszemu bratu. Podczas przesłuchań w lipcu zadeklarował, że zrobiłby wszystko, o co poprosiłby go jego 64-letni brat.

O molestowanie seksualne, jakiego Cuomo starszy dopuszczał się na przestrzeni ponad dekady, oskarża go w sumie 11 kobiet. W październiku Andrew Cumo został uznany winnym agresji seksualnej wobec swej dawnej współpracownicy. Do molestowania doszło w grudniu 2020 r.

22 listopada Zgromadzenie Stanowe Nowego Jorku ogłosiło wyniki dochodzenia, które zawierało "miażdżące dowody" na molestowanie seksualne kobiet przez byłego gubernatora. Znalazły się tam również inne zarzuty. Raport niższej izby stanowego parlamentu Nowego Jorku obwinia Cuomo m.in. o wykorzystywanie podległych mu osób w przygotowaniu w godzinach pracy jego książki na temat Covid-19.

Dochodzenie w sprawie Chrisa Cuomo, brata gubernatora, nie zostało jeszcze zakończone i będzie kontynuowane mimo jego zwolnienia ze stacji - zapewnia kierownictwo CNN.

Dołącz do dyskusji: CNN zwolniła swojego czołowego prezentera Chrisa Cuomo. "Próby wybielenia brata"

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ania
CNN samo się do tej klęski przyczyniło, pozwalając Cuomo robić wywiady z bratem, na dużej zresztą lekkości. A potem jest ta pomoc, bynajmniej nie tylko doradcza, ale aktywna. Wyciąganie info od innych dziennikarzy, namierzanie świadków i informatorów… Szkoda, fajny dziennikarz.
odpowiedź
User
brunetki blondynki
popek i racewicz maja taki sam rant oka jak bienkowska i cieloch
odpowiedź
User
Pokerzysta
Sypie się ten domek z kart...
odpowiedź