SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co daje warszawskiej giełdzie 'potencjał obronny'?

ING TFI ocenia, że warszawska giełda ma "potencjał obronny" przed spadkami cen akcji w związku z coraz liczniejszymi wezwaniami do sprzedaży akcji oraz oczekiwanymi wypłatami wysokich dywidend, wynika z wypowiedzi zarządzającego towarzystwa Marcina Szortyki. ING TFI poinformowało, że rozpoczyna oferowanie produktu systematycznego oszczędzania na emeryturę ING Perspektywa.

"Nastroje na rynkach są słabe, losy Grecji są kluczowym elementem niepewności, na co nakłada się spowolnienie gospodarcze. Lokalnym czynnikiem na GPW jest rosnąca liczba wezwań na kolejne spółki. Pomimo oferowanej premii, fundamentalnie spółki są atrakcyjnie wyceniane dla strategicznych inwestorów. W efekcie oceniam, że ta wartość, którą dostrzegają inwestorzy decydujący się na wezwania oraz oczekiwane wysokie dywidendy powodują, że GPW ma 'potencjał obronny' przed dalszą przeceną. Nie oznacza to oczywiście automatycznie hossy, raczej jesteśmy bliżej dna niż dalej" - powiedział Szortyka.

Dodał, że spodziewa się kolejnych wezwań na sprzedaż akcji polskich spółek i zachowuje optymizm co do perspektyw rynku w dłuższej perspektywie.

Tymczasem ING TFI rozpoczął oferowanie nowego produktu systematycznego oszczędzania na emeryturę lub inne cele ING Perspektywa.

"To pierwszy na polskim rynku parasol funduszy lokujących środki klientów w oparciu o zasady Life Cycle, czyli cyklu życia. Jego koncepcja i sposób działania opiera się na regularnym oszczędzaniu na wybrany cel. Nasze rozwiązanie pozwala oszczędzać w funduszach i z upływem czasu płynnie dostosowywać strukturę portfela do wieku klienta, przy uniknięciu najczęstszych błędów inwestorów: zbyt krótkiego horyzontu oszczędzania i braku dywersyfikacji" - powiedziała członek zarządu ING TFI Małgorzata Barska.

Produkt będzie kierowany zarówno do klientów indywidualnych, jak i do pracowniczych programów emerytalnych. Według słów Barskiej, z upływem lat funkcjonowania produktu TFI spodziewa się docelowo kilkuset milionów zł rocznie wpływów do funduszu. Minimalna pierwsza wpłata to 200 zł, a kolejne to min. 50 zł miesięcznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co daje warszawskiej giełdzie 'potencjał obronny'?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl