SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Co drugi posiadacz psa kocha swojego czworonoga

Większość opiekunów psów uznaje czworonoga za pełnoprawnego członka rodziny. Polacy ogromnie cenią sobie miłość i przyjaźń psa - wynika z badania Kantar.

fot. Shutterstock.com Article

60% respondentów zapytanych o najważniejsze powody opieki nad zwierzęciem odpowiedziało, że przede wszystkim jest on ich wiernym przyjacielem i towarzyszem życia. Drugi powód to miłość - ponad połowa (52%) zapytanych opiekunów udzieliła odpowiedzi, że kocha czworonogi.

28% osób biorących udział w badaniu przyznało, że ich troska o psa wynika także z potrzeby posiadania obrońcy, pilnującego bezpieczeństwa domu i domowników. Postrzeganie zwierzęcia jako strażnika domowego ogniska częściej pojawia się na wsiach, choć i tam - jak pokazuje badanie - czworonogi odgrywają przede wszystkim rolę przyjaciół.

Wiele osób uważa psy za najbardziej lojalnych przyjaciół i to właśnie wierność ma ogromne znaczenie dla Polaków. Tej cechy u swoich pupili oczekują zarówno panie, jak i panowie (71% respondentów), ale na bezgraniczną miłość częściej liczą kobiety (71%), które także poświęcają swoim pupilom więcej czasu i uwagi. Dla mężczyzn miłość zwierzęcia jest również istotna, ale ten aspekt za bardzo ważny uznało 58% panów.

Opiekunowie  cenią sobie bliskie towarzystwo czworonożnego przyjaciela. 58% respondentów wyznało, że pozwala psu spać w swoim łóżku. Taki rodzaj bliskości nie odpowiada natomiast 42% zapytanych osób.

Polacy deklarują, że w dzień powszedni ze swoimi pupilami spacerują blisko półtorej godziny, a w weekendy nieco ponad dwie godziny.

Łączny czas poświęcony na spacery, zabiegi pielęgnacyjne, pieszczoty oraz zabawy z czworonożnym przyjacielem to dziennie prawie 2 godziny i 20 minut, a w weekendy - 3 godziny i 30 minut. Badanie pokazuje, że osoby deklarujące spędzanie większej ilości czasu na spacerach, mają mniejsze problemy z zachowaniem psa.

Opiekunowie zdają sobie sprawę z wielu korzyści wynikających z dbania o czworonoga. Dla 65% ankietowanych najważniejszy jest sam fakt, że żyje z nimi ktoś, kto ich kocha. 53% badanych deklaruje, że dzięki pupilowi łatwiej im odpocząć, zrelaksować się, a 54% osób twierdzi, że ma większe poczucie bezpieczeństwa. 47% respondentów uważa także, że przyjaźń z psem sprawia, że są bardziej wartościowymi ludźmi.

77% opiekunów psów, którzy posiadają dzieci, docenia pozytywny wpływ wychowania ich z czworonogiem. Dzięki psim przyjaciołom również starsze osoby zyskują poczucie pewności siebie, czują się potrzebne i ważne - tę korzyść zauważyło 29% respondentów.

Badanie zostało zrealizowane przez firmę Kantar na zlecenie Mars Polska (właściciel marki Pedigree), w ramach kampanii edukacyjnej "Podaruj psu supermoc", w marcu 2019 r., metodą CAWI, na grupie 1000 osób w wieku 18-59 lat, które posiadają psa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co drugi posiadacz psa kocha swojego czworonoga

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qwerty
Jak tak kochają to dlaczego ... nie sprzątają gówna po swoich pupilach?
0 0
odpowiedź