SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co najmniej 2500 zł brutto dla nowych pracowników Poczty Polskiej

Poczta Polska podnosi minimalną płacę dla nowych pracowników. Od teraz, po okresie próbnym, będą zarabiać co najmniej 2,5 tys. zł brutto. Stawki będą wzrastać w zależności od stanowiska i lokalizacji pracy.

Article

Poczta Polska podkreśla, że ma transparentny system wynagrodzeń i dlatego już na etapie rekrutacji informuje potencjalnych pracowników o wysokości wynagrodzenia.

Stawka rekrutacyjna i stawka po okresie próbnym to wynagrodzenie zasadnicze, do którego doliczana jest premia w wysokości ależy doliczyć premię – ok. 270 zł brutto miesięcznie.

Pracownik Poczty Polskiej po roku pracy nabywa prawo do tzw. tzw. łącznościówki, czyli premii rocznej. Jest to średniomiesięczne wynagrodzenie, do którego wlicza się premie, zaś po trzech latach przysługuje tzw. dodatek stażowy. Ten ostatni, w zależności od stażu pracy w firmie, wypłacany jest w wysokości od 3 proc. do 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Osoby, które w firmie pracują najdłużej mogą liczyć dodatkowo na nagrody jubileuszowe.

Jak podała spółka w komunikacie, wzrost stawek rekrutacyjnych i stawek po okresie próbnym to konsekwencja kolejnego porozumienia płacowego, podpisanego w tym roku pomiędzy pracodawcą a działającymi w firmie związkami zawodowymi.
Gwarantuje ono już siódmą w ciągu dwóch lat podwyżkę, tym razem dla najmniej zarabiających, którzy otrzymają wyrównanie do kwoty minimum 2500 zł brutto.

## NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/listonosze-poczty-polskiej-testuja-elektryczne-pojazdy ##

W wyniku wcześniejszych podwyżek, przyznanych w latach 2016-2018, pensje zasadnicze w Poczcie Polskiej wzrosły prawie o 700 zł, a ze składnikami pochodnymi m.in. z uwzględnieniem premii czasowo-jakościowej i premii zadaniowej, to o ok. 1200 zł.

Zatrudnienie w Poczcie Polskiej w latach 2016-2018 zatrudnienie w Poczcie wzrosło o 3,5 tys. osób, tylko w tym roku w spółce zatrudniono 1250 nowych osób.  Zdecydowana ich większość jest zatrudniona na umowę o pracę.

Obecnie w firmie pracuje ponad 80 tys. osób.

## NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/poczta-polska-paczkobot-siec-maszyn-paczkowych-tysiac-automatow-do-konca-2019-roku-dlaczego-gdzie-dzialaja ##

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, Poczta Polska chce zatrudnić dodatkowych pracowników, przede wszystkim do obsługi zwiększonej w tym okresie liczby przesyłanych paczek i listów. Na 14 listopada br. zaplanowano tzw. ekspressową rekrutację w ok. 30 lokalizacjach w całej Polsce.

Oferty prace skierowane są do osób, które szukają dodatkowego zajęcia. Dana osoba już podczas rozmowy kwalifikacyjnej dowie się, czy została zatrudniona. Większość tych osób zostanie zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia.

W firmie może znaleźć pracę około 1600 osób, także na stanowisku listonoszy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co najmniej 2500 zł brutto dla nowych pracowników Poczty Polskiej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zainteresowany
Ile wyniesie stawka w warszawie? Do sortowania przesyłek jak jest to na portalach z pracą?
odpowiedź
User
UnbreakableMan
Wiadomo tylko, że PP nadal pozostaje na dole drabiny płacowej.
odpowiedź