SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co piąty Polak korzysta z usług wiązanych telewizji, telefonu i internetu

Aż trzy czwarte Polaków nie korzysta u jednego operatora z przynajmniej dwóch usług telekomunikacyjnych rozliczanych razem – wynika z badania PBS DGA. Wśród pozostałej grupy osób najczęstszymi połączeniami są internet + telewizja i internet + telefon stacjonarny, a najczęstszym dostawcą – Telekomunikacja Polska.

Co piąty Polak korzysta z usług wiązanych telewizji, telefonu i internetu

Jedynie 22,2 proc. Polaków w swoim gospodarstwie domowym korzysta z tzw. oferty wiązanej, czyli obejmującej co najmniej dwie usługi (internet, telefon, telewizja, VoD) rozliczane z jednym operatorem w ramach wspólnej faktury. Ponad połowa z tych osób wybiera opcję internet + telewizja, a prawie połowa – internet + telefon stacjonarny. Mniej więcej co piąty wśród tych respondentów korzysta razem z telewizji i telefonu stacjonarnego lub jeszcze z internetu, a 6 proc. – z internetu i telefonu komórkowego. Popularność pozostałych opcji wiązanych jest znikoma.

Prawie 30 proc. Polakom korzystającym z usług wiązanych dostarcza je Telekomunikacja Polska, a 27 proc. – UPC. Pozostali operatorzy nie osiągnęli 10-procentowego udziału w rynku. Wśród wskazywanych przez co piątą osobę innych firm znajdują się m.in. Toya, Era, Plus, Orange, Spray, Broker, SatFilm i Promax.

Badanie korzystania przez Polaków z telekomunikacyjnych usług wiązanych zostało przeprowadzone przez PBS DGA na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej od 1 do 14 grudnia ubiegłego roku. Ankiety w formie indywidualnych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (PAPI) objęły reprezentatywną próbę gospodarstw domowych – 1602 osób w wieku 15 lat i powyżej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co piąty Polak korzysta z usług wiązanych telewizji, telefonu i internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl