SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co Polacy chcieliby odsprzedać? Auto, rower, pralkę ...

Prawie dwie trzecie Polaków deklaruje, że gdyby zamierzali wymienić jakiś sprzęt na nowszy, rozważaliby odsprzedanie tego używanego. Zdecydowanie najczęściej wymieniany jest w tym kontekście samochód.

Co Polacy chcieliby odsprzedać? Auto, rower, pralkę ...

Z badania Instytutu Homo Homini dla Sprzedajemy.pl wynika, że odsprzedać używany sprzęt w sytuacji, gdy kupiło się nowy, jest gotowych 64 proc. Polaków. Takiej możliwości nie bierze pod uwagę 33 proc. osób, natomiast 3 proc. jest niezdecydowanych.

Zdecydowanie najwięcej Polaków jest zainteresowanych odsprzedaniem samochodu, jeśli nie jest już potrzebny lub kupiło się nowy. Telewizor, aparat fotograficzny, komputer czy laptop wymienia w tym kontekście nieco ponad połowa osób. Natomiast tylko 42 proc. respondentów jest gotowych odsprzedać telefon komórkowy.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Homo Homini na zlecenie serwisu Sprzedajemy.pl 15 i 16 grudnia ub.r. Sodaż metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych CATI objął 1085 osób. Grupa ta jest liczebnie reprezentatywna dla ogółu mieszkańców Polski z zachowaniem reprezentacji liczbowej zaludnienia. Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a poziom ufności – 0,95 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co Polacy chcieliby odsprzedać? Auto, rower, pralkę ...

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl