SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co Polacy sądzą o Euro 2012?

Ponad 98% respondentów słyszało o wyborze Polski i Ukrainy na gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro2012.

Wśród respondentów 65,5% mieszkańców miast, które czekają największe zmiany i wysiłek organizacyjny, uważa, że Polska zdąży z wybudowaniem infrastruktury, niezbędnej do zorganizowania tak dużej imprezy (dróg, stadionów, bazy hotelowej etc.) Tylko 16% wątpi w taką możliwość, a 18% nie ma zdania na ten temat.

76% mieszkańców miast-gospodarzy twierdzi, że decyzja UEFA wpłynie pozytywnie na naszą gospodarkę. 20% nie potrafi powiedzieć, jak wybór Polski i Ukrainy wpłynie na rozwój gospodarczy, a tylko 4% twierdzi, że wpłynie on negatywnie.

Na pytanie, czy respondent jest zadowolony z faktu, że właśnie w jego mieście zamieszkania będą odbywały się rozgrywki, aż 77,91% odpowiedziało twierdząco. Tylko 5,43% pytanych nie jest zadowolona, a 16,67 nie ma na ten temat zdania.

Na pytanie, czy wybierają się na choćby jeden mecz, prawie 37% respondentów wyraziło taką chęć. 45% nie wybiera się na żadne rozgrywki, a 17% biorących udział w ankiecie jeszcze nie wie.

Optymistyczne są także nasze nastroje, dotyczące gry polskiej reprezentacji. Prawie 60% uważa, że Polska wyjdzie z fazy grupowej Euro2012. Tylko nieco ponad 9% wątpi w to, a 31% jeszcze nie ma wyrobionej opinii na ten temat.

Badanie przeprowadziła firma ContactPoint w którym wzięło udział 500 respondentów w wieku od 18 do 65 lat, mieszkających w miastach, w których planowane są rozgrywki piłkarskie: w Chorzowie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Ankietę przeprowadzono metodą CATI – telefonicznego wywiadu, wspieranego komputerowo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co Polacy sądzą o Euro 2012?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl