SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co powoduje kryzysy PR w polskich firmach?

Ponad połowa dużych polskich firm doświadczyła sytuacji kryzysowej w komunikacji – wynika z badania Alert Media Communications oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Jakie są przyczyny takich sytuacji – poniżej szczegółowe wyniki badania.

Co powoduje kryzysy PR w polskich firmach?

Dokładnie 55,7 proc. dużych polskich firm, które wzięły udział w badaniu Alert Media Communications oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, deklaruje, że znalazło się kiedykolwiek w komunikacyjnej sytuacji kryzysowej. Ogółem kryzysy komunikacyjne najczęściej były związane z produktami lub usługami oferowanymi przez przedsiębiorstwo. Nieco rzadziej do takich sytuacji przyczyniały się oskarżenia wobec firmy, problemy z partnerami biznesowymi oraz katastrofy, awarie i wypadki.

Wśród wewnętrznych przyczyn sytuacji kryzysowych oprócz wymienionych powyżej problemów z jakością usług lub produktów i wypadkami przy pracy częste są spory pracownicze, kłopoty finansowe oraz błędy lub przestępstwa popełniane przez szeregowych pracowników.

Natomiast wśród wewnętrznych czynników powodujących kryzysy komunikacyjne w firmach najczęstsze są nieprawdziwe informacje podane w mediach.

Badanie przyczyn kryzysów komunikacyjnych w polskich firmach zostało przeprowadzone przez agencję Alert Media Communications oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ankiety objęły przedstawicieli 195 podmiotów z rankingu 500 największych polskich przedsiębiorstw opublikowanym w „Rzeczpospolitej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co powoduje kryzysy PR w polskich firmach?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl