SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co trzecia kobieta w Polsce nie trzyma moczu? Reklama Femurinu do zmiany

Zdaniem Komisji Etyki Reklamy w spocie radiowym suplementu diety Femurin powinna zostać zmodyfikowana informacja, że co trzecia kobieta w Polsce ma problem z trzymaniem moczu i nie chce o tym mówić. Komisja zwróciła uwagę, że w reklamie nie zostaje podane źródło tych danych.

Co trzecia kobieta w Polsce nie trzyma moczu? Reklama Femurinu do zmiany

Komisja Etyki Reklamy zajęła się spotem radiowym preparatu Femurin po otrzymaniu dotyczącej go skargi. Jej autorka napisał, że kobieta wypowiadająca się w reklamie o problemie z nietrzymaniem moczu celowo ścisza głos, sugerując, że jest to zjawisko powszechne, znane większości kobiet. „Osobiście reklama ta uwłacza mojej godności, pokazuje, że problem ten dotyka większość kobiet, co jest nieprawdą. Nie powołuje się na żadne badania” - podkreśliła skarżąca.

Produkująca Femurin firma Biotech Varsovia Pharma argumentowała, że spot tego preparatu nie narusza w żaden sposób niczyich dóbr osobistych ani nie zawiera treści dyskryminujących jakiekolwiek grupy. „Stanowiąca quasi-pozew o ochronę dóbr osobistych skarga, stanowi wyłącznie o osobistym, subiektywnym odczytaniu treści reklamy przez skarżącą. Żaden z negatywnych elementów, jakie wskazano w skardze, nie może być odniesiony do reklamy Femurinu, a zarzut o ‘ściszaniu głosu’ jest nieprawdziwy” - oceniło przedsiębiorstwo.

Jednak Komisja Etyki Reklamy zwróciła uwagę na padające w spocie stwierdzenia, że „ponad 4 mln kobiet” nie chce mówić o problemie z nietrzymaniem moczu oraz że problem ten jest znany „prawie co trzeciej Polce”. Komisja podkreśliła, że reklama nie wskazuje źródła tych danych, przez co wprowadzają one odbiorców w błąd. Zdaniem Komisji spot powinien zostać zmodyfikowany w taki sposób, aby zawierał rzetelnie przedstawione dane.

Jednocześnie Komisja Etyki Reklamy uznała, że reklama nie zawiera treści dyskryminujących kobiety.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co trzecia kobieta w Polsce nie trzyma moczu? Reklama Femurinu do zmiany

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
melisajung
No po takiej reklamie kobiet wcale się nie dziwię, że nie chcą ryzykować wystawianiem je na jakieś wyższe stanowiska "kierownicze" !!! Chyba, że jest to wynik podglądania majtek pod sukienką albo jakieś inne badania naukowe wg na przykład uczonego typu "profesor" Binienda / widziałem, zbadałem ale nie powiem /, jaka reklama taki produkt, chociaż tak naprawdę upychanie kobiet na siłę do kierowania czymkolwiek jest też idiotyczny !
odpowiedź
User
lkndfvldnv
Kobiety to w ogóle mają ciężko. Nietrzymają moczu, mają żylaki, proteza im się odkleja, w kółko jakieś szczypanie nie powiem gdzie, boli je głowa, a do tego zawsze noszą przy sobie ... płyny, które nie pozwlają tracić koloru ubraniom.
odpowiedź
User
olo
co trzecia kobieta po 70-tce,to moze prawda
i szczegolnie wielorodki
trzeba zapytac ginekologa
odpowiedź