SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Do przeglądania mobilnego internetu smartfony wykorzystywane dużo częściej niż tablety

Na rynkach rozwijających się zdecydowanie najpopularniejszym urządzeniem mobilnym wykorzystywanym do przeglądania internetu są smartfony. Dominują one też na rynkach dojrzałych, ale tutaj swój udział mają też tablety - wynika z danych firmy ScientaMobile.

Article

W III kwartale 2017 r. niemal cały ruch w mobilnej sieci w regionach takich jak Azja i Pacyfik czy Ameryka Południowa pochodził ze smartfonów.

W bardziej rozwiniętych regionach również dominowały smartfony, ale swoją obecność mocniej zaznaczyły tablety. Przykładowo w Ameryce Północnej tablety odpowiadały za 16 proc. ruchu w mobilnym internecie, podczas gdy ich udział w regionie Azji i Pacyfiku wyniósł tylko 2 proc.

Analiza wykazała też, że na bardziej rozwiniętych rynkach większy udział mają iPhone'y. W Ameryce Północnej miały one w III kwartale 52 proc. udziału w ruchu internetowym generowanym przez smartfony, podczas gdy w Afryce i Ameryce Południowej było to już odpowiednio tylko 14 proc. i 17 proc.

Raport Scienta Mobile przynosi także ciekawe dane dotyczące przekątnych ekranu w smartfonach. Okazało się np., że w regionie Azji i Pacyfiku najpopularniejsze są urządzenia o przekątnej od 5,6 do 6 cali, podczas gdy w Europie - od 5,1 do 5,5 cali.

Dołącz do dyskusji: Do przeglądania mobilnego internetu smartfony wykorzystywane dużo częściej niż tablety

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl