SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coca-Cola promuje się muralem autorstwa Piotr Młodożeńca

Na warszawskiej Pradze powstał nowy mural Coca-Coli, autorstwa Piotra Młodożeńca. Promuje szklaną butelkę napoju, która od stycznia pojawiła się w sprzedaży detalicznej.

Article

Mural widnieje na budynku przy ul. Targowej 15 w Warszawie. Projekt jest autorską interpretacją kształtu szklanej butelki Coca-Cola.

Butelka konturowa stanowi jeden z symboli marki Coca-Cola. Jej design ulegał modyfikacjom przez ponad 100 lat obecności na rynku, a reklamowały ją ikony popkultury: Marilyn Monroe, Elvis Presley czy Ray Charles.

Piotr Młodożeniec dla Coca-Coli

- Projekt jest czytelny, wyrazisty, a poprzez zastosowane barwy również elektryzujący. A tego szczególnie potrzebuje przestrzeń miasta - mówi autor street-artu, Piotr Młodożeniec.

Piotr Młodożeniec jest artystą sztuk wizualnych: malarzem, rysownikiem, grafikiem, ilustratorem, projektantem i autorem filmów animowanych. Jego prace były wielokrotnie wystawiane i nagradzane w Polsce i poza granicami. W 2001 roku zaprojektował na zlecenie Museum of the Seam w Jerozolimie znak Coexist, wykorzystując litery połączone z symbolami trzech największych religii.

Coca-Cola w szkle

Mural Coca-Cola stanowi integralną część kampanii "Ikona powraca", nawiązującej do strategii "One brand". Występują w niej aktor Piotr Fronczewski i youtuber ReZi.

Kampania zaplanowana na pierwszy kwartał br. obecna jest w telewizji, radiu, kinie i internecie, w tym social mediach.

Za koncepcję i nadzór artystyczny nad projektem muralu odpowiada agencja White Paper Agency, natomiast za część wykonawczą Good Looking Studio.

Zakup mediów powierzono domowi mediowemu MediaCom, obsługę w obszarze digital oraz social media LiquidThread, natomiast działania PR agencji Rc2 Raczkiewicz Chenczke Consultants.

Dołącz do dyskusji: Coca-Cola promuje się muralem autorstwa Piotr Młodożeńca

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosc
Ikoniczny kształt butelki powszechnej w sektorze hotelarskim. Miejcie litość.
odpowiedź