SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startup Collectomate wprowadza w Polsce automaty dostarczające paczki. 1,4 mln zł finansowania i wsparcie Lecha Kaniuka

Polski startup Collectomate rozpoczął wprowadzanie na rynek opracowanych przez siebie urządzeń o nazwie kolektomaty. Pozwalają one na usprawnienie procesu dostarczania przesyłek kurierskich do odbiorców. W rozwój Collectomate zaangażowany jest Lech Kaniuk, współtwórca platformy PizzaPortal, firma otrzymała też finansowanie w wysokości 1,4 mln złotych od funduszy Kogito Ventures i Younick Mint.

Rafał Dylewski, Marcin Ciącio i Lech Kanik, fot.: CollectomateArticle

Collectomate to startup założony przez Marcina Ciącio i Rafała Dylewskiego. Opracowane przez firmę rozwiązanie dedykowane jest recepcjom biur czy osiedli tworząc sposób na szybki i wygodny transfer przesyłek w miejscu pracy lub zamieszkania pomiędzy doręczycielami (kurierami) a odbiorcami (pracownikami, najemcami).

Podstawowym elementem platformy Collectomate jest Kolektomat - wieloskrytkowy produkt recepcyjny, obsługiwany za pomocą dedykowanej aplikacji - Collectomate App, pełniącej rolę asystenta przy odbiorze i dostarczaniu przesyłek.

Collectomate może być wykorzystywany przez wszystkich kurierów, a także osoby prywatne, dzięki czemu w kolektomatach każdy ma możliwość zostawienia przesyłki lub użycia go jako lockera. Według producenta dzięki wykorzystaniu platformy technologicznej korzystanie z kolektomatu staje się proste i szybko dostępne.

Od początku powstania Collectomate w rozwój startupu jest zaangażowany Lech Kaniuk – przedsiębiorca będący współtwórcą platformy PizzaPortal.pl oraz aplikacji taksówkowej iTaxi. W ostatnim okresie startup otrzymał też finansowanie w wysokości 1,4 mln zł od funduszy  Kogito Ventures i Younick Mint.

- Widząc dane rynkowe i zawrotne tempo wzrostu przesyłek w Polsce dostrzegłem potencjał w rozwiązaniu usprawniającym ten system – wyjaśnia w komunikacie Lech Kaniuk. - Z założycielami Collectomate połączyło mnie podobne spojrzenie na ludzi, biznes, a także nasze miasto Łódź. Innowacyjność jest moim priorytetem i chętnie angażuję się w takie projekty jak ten, aby wesprzeć ich rozwój.

Obecnie z kolektomatów korzystają m.in. biura Skanska w biurowcach Spark w Warszawie i Campus 6 w Bukareszcie. W bliskiej przyszłości Collectomate planuje dalszy rozwój swojego systemu w stolicy oraz innych miastach w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Startup Collectomate wprowadza w Polsce automaty dostarczające paczki. 1,4 mln zł finansowania i wsparcie Lecha Kaniuka

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polones Copue
Smiecie, śmiecie i wciąż więcej śmieci.
odpowiedź