SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comarch ECOD ma 1000 nowych klientów w Rosji

W ciągu zaledwie 6 miesięcy platforma Comarch ECOD do elektronicznej wymiany dokumentów zdobyła ponad tysiąc nowych klientów na rynku rosyjskim.

W Europie Centralnej i Wschodniej Comarch ECOD wykorzystuje już prawie 6000 firm.

Po niespełna roku współpracy na rynku rosyjskim między Comarch ECOD i Korus Consulting, wybranych przez ECR Rosja, stowarzyszenie największych rosyjskich producentów do implementacji projektów elektronicznej wymiany dokumentów (EDI), już ponad 1000 firm w Rosji korzysta ze wspólnego rozwiązania Korus-ECOD. W całej Europie Środkowo-Wschodniej liczba klientów przekroczyła już 5500, którzy przesyłają miesięcznie ponad 2,3 mln elektronicznych faktur, oraz 4,5 mln zamówień i wszystko wskazuje, że liczba ta będzie ciągle wzrastać.

- W ciągu zaledwie kilku miesięcy od rozpoczęcia naszej współpracy z firmą Korus Consulting w Rosji, staliśmy się największym operatorem EDI w tym kraju. Platformę Korus-ECOD zaczęliśmy wdrażać w liczących się sieciach handlowych w Rosji, a, w miarę upływu czasu, rozszerzyliśmy naszą działalność o inne branże. Przykładowo, w jednym z naszych ostatnich projektów realizowanym dla dużej firmy dystrybucyjnej Eurosiberia, stworzyliśmy szereg nietypowych dokumentów EDI o szerokiej funkcjonalności, które obsługują logistykę pomiędzy Eurosiberia i Gazprom - mówi Paweł Przewięźlikowski, Wiceprezes Comarch S.A. - Przewidujemy, że rosnące zainteresowanie zagranicznych firm rynkiem rosyjskim, jak również ambitne plany rozwoju firm działających już na tym rynku i szybki rozwój nowoczesnych technologii przyczynią się do dalszego wzrostu liczby klientów platformy Korus-ECOD w Rosji, umacniając naszą pozycję lidera na tym rynku.

Wzrastające zainteresowanie rynkiem rosyjskim wśród zagranicznych firm oraz plany ekspansji firm krajowych spowodowały znaczny wzrost konkurencji na tym rynku. Dodatkowo Rosja to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków pod względem zastosowania nowoczesnych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej, w rezultacie czego firmy coraz częściej szukają rozwiązań informatycznych, które usprawniłyby ich działalność i dawałyby przewagę nad konkurencją. Takim rozwiązaniem jest platforma Korus-ECOD - kompleksowy system zapewniający sprawną realizację projektów elektronicznej wymiany dokumentów (EDI). Platforma ta umożliwia m.in. przesyłanie różnorodnych dokumentów biznesowych, takich jak zamówienia, faktury, raporty o stanach magazynowych, potwierdzenia dostaw, katalogi produktów i cenniki.
Funkcjonalność platformy Korus-ECOD została doceniona przez wiele firm w Rosji, gdzie rozwiązanie to jest wprowadzane wspólnie z Korus Consulting - jednym z największych integratorów na rynku rosyjskim. Od listopada 2004 r., kiedy sieć handlowa Lenta jako pierwsza zdecydowała się na zastosowanie rozwiązania Korus-ECOD, już po kilku miesiącach rozwiązanie to zdominowało rynek w Rosji i stało się niekwestionowanym liderem pod względem przesyłanych dokumentów drogą elektroniczną.
 
Warto podkreślić, że w tak krótkim czasie na zastosowanie rozwiązania Korus-ECOD w Rosji zdecydowało się już ponad 1000 klientów, w tym największe sieci handlowe jak Makro, Mosmart, Lenta, Auchan, Spar, Ramenka, Rybinskaya czy O'Key oraz firmy dystrybucyjne i produkcyjne, takie jak Eurosib, Gazprom, Procter & Gamble czy Coca-Cola.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comarch ECOD ma 1000 nowych klientów w Rosji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl