SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Comarch planuje 15 proc. wzrost przychodów w sektorze ERP

Spółka informatyczna Comarch zakłada, że w 2011 r. jej przychody w sektorze systemów ERP wzrosną o 10-15% w stosunku do roku poprzedniego, poinformował wiceprezes Zbigniew Rymarczyk w środę. W styczniu i lutym wartość sprzedaży Comarchu w tym sektorze była o 21% wyższa niż przed rokiem.

Comarch planuje 15 proc. wzrost przychodów w sektorze ERP

"Chcemy zwiększyć sprzedaż systemów ERP w tym roku o kilkanaście procent" - powiedział Rymarczyk dziennikarzom. W materiałach prasowych podano wartość w przedziale 10-15%. Pod koniec zeszłego roku, w rozmowie z agencją ISB, Rymarczyk zapowiadał, że wzrost przychodów spółki w sektorze ERP w 2011 r. będzie "dwucyfrowy". Dodał wtedy, że motorem wzrostu będą przede wszystkim rynki zagraniczne a także usługi świadczone w modelu sofware as a service (SaaS).

W 2010 roku spółka zanotowała w segmencie ERP przychody w wysokości blisko 100 mln zł, co oznacza wzrost o 10% r/r. Rymarczyk poinformował, że spółka pozyskała w trakcie zeszłego roku 6800 nowych klientów systemów ERP powiększając ich liczbę do ponad 70 tys.

Sprzedaż systemu Comarch Altum wzrosła w 2010 r. o 46% a sprzedaż w modelu Saas (Comarch CDN XL, OPT!MA, iSklep24) o 41%.

Comarch ocenia, że wartość rynku ERP wzrosła w zeszłym roku o 1-5%. Według danych DiS zmniejszył się on o 2,4%.

Narastająco w I-IV kw. 2010 roku spółka miała 43,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 32,31 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 761,74 mln zł wobec 729,40 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comarch planuje 15 proc. wzrost przychodów w sektorze ERP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl