SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ComArch rośnie

ComArch korzysta z ożywienia gospodarczego

W pierwszym kwartale 2004 spółka ComArch S.A. zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 37 mln zł, co stanowi wzrost aż o 47% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Zysk operacyjny wyniósł ponad 2 mln zł i był wyższy niż w pierwszym kwartale 2003 o 33%. Osiągnięte rezultaty finansowe znacznie przekraczają prognozy Zarządu Spółki, który oczekuje również bardzo dobrych wyników skonsolidowanych Grupy ComArch. W pierwszym kwartale 2004 ComArch podpisał umowy eksportowe na ponad 25 mln zł.

Pozytywne sygnały płynące z gospodarki, oraz wejście Polski do Unii Europejskiej przełożyły się na rozpoczęcie przez wiele przedsiębiorstw nowych projektów informatycznych, czego ComArch, jako firma posiadająca reputację solidnego wykonawcy, jest beneficjentem.

Poprawa klimatu jest również wyraźnie odczuwalna na rynkach zagranicznych. Od początku roku spółki Grupy ComArch zawarły kontrakty zagraniczne o łącznej wartości ponad 25 mln zł. z operatorami telekomunikacyjnymi we Francji, Finlandii, Czarnogórze, Iranie i na Litwie. W ramach podpisanych umów ComArch wdroży własne systemy IT do rozliczania operatorów telekomunikacyjnych, oraz systemy do zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi.

„ComArch zrobił poważny krok w kierunku realizacji planowanego w 2004 roku wzrostu przychodów i zysków. Dobra sytuacja na polskim rynku informatycznym, oraz rosnąca reputacja ComArch na rynkach zagranicznych pozwala na podtrzymywanie ambitnych planów wzrostu firmy i utrzymywanie tempa rozwoju na wyższym poziomie niż polska gospodarka. Jeśli sytuacja ekonomiczna będzie nadal korzystna, to sprzedaż Grupy przekroczy w 2004 roku 300 mln zł.” – mówi Prezes ComArch, Profesor Janusz Filipiak.

Pod koniec kwietnia ComArch poinformował o otwarciu nowej spółki zależnej na Bliskim Wschodzie, ComArch Middle East, oraz o wsparciu Interii w uruchamianiu nowych usług szerokopasmowych. ComArch rozpoczął również realizację inwestycji o wartości 25 mln zł w nową fabrykę oprogramowania na terenie Parku Technologicznego w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ComArch rośnie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl