SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ComPress ze spadkiem wpływów o 24 proc. i 381 tys. zł straty. Chce przekształcić się w agencję digitalową

Agencja public relations ComPress (należąca do grupy kapitałowej Gremi Media) w ub.r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 24 proc. do 977 tys. zł oraz 381 tys. zł straty netto. Firma zaczęła prace koncepcyjne nad przekształceniem się w agencję digitalową.

Article

Przychody sprzedażowe ComPress zmalały z 1,28 mln zł w 2017 roku do 977 tys. zł w ub.r. W sprawozdaniu zarząd agencji opisał, że realizowała ona długoterminowe umowy z kilkunastoma podmiotami i markami.

- W 2018 roku zakończyła podpisane wcześniej kontrakty w zakresie realizacji działań public relations. Spółka aktywnie poszukiwała nowych zleceniodawców - dodano.

Jednocześnie koszty agencji zmalały w skali roku z 1,46 do 1,24 mln zł. Wydatki na usługi obce spadły z 1,16 do 1,09 mln zł, a na świadczenia pracownicze wzrosły ze 124 do 140 tys. zł. Firma nie zatrudnia żadnych pracowników etatowych.

Strata agencji z działalności operacyjnej zwiększyła się ze 190 tys. zł w 2017 roku do 361 tys. zł w ub.r., a strata netto - ze 197 do 381 tys. zł.

ComPress chce być agencją digitalową

W sprawozdaniu zarząd agencji zaznaczył, że w ub.r. „ujawniły się okoliczności w otoczeniu gospodarczym spółki które powodują konieczność redefiniowania aktualnego profilu prowadzonej działalności”. Dlatego kierownictwo firmy zaczęło „prace koncepcyjne mające na celu reorganizację dotychczasowej działalności w kierunku przekształcenia spółki w agencję digital”.

W lutym br. prezesem ComPress została Magdalena Dulińska, jednocześnie wiceprezes E-Kiosku (obie firmy należą do grupy kapitałowej Gremi Media). W ComPress zastąpiła Joannę Zaskurską, która dalej pracuje w grupie Gremi Media.

Do Gremi Media należą akcje stanowiące nieco ponad 50 proc. kapitału ComPress.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ComPress ze spadkiem wpływów o 24 proc. i 381 tys. zł straty. Chce przekształcić się w agencję digitalową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl