SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ComputerLand i ATM na szczycie Rady Europy

Konsorcjum złożone z ComputerLandu i ATM zapewnia obsługę teleinformatyczną III Szczytu Rady Europy, który odbywa się 16 i 17 maja w Warszawie

ComputerLand przygotował portal informacyjny dla uczestników, natomiast ATM koordynuje i zarządza całością projektu od strony infrastruktury teleinformatycznej. Aplikacja ComputerLandu zapewnia gościom szczytu m.in. dostęp do poczty elektronicznej, informacji na temat spotkań i wszystkich dokumentów szczytu, a mediom np. możliwość śledzenia na żywo przekazu telewizyjnego ze wszystkich spotkań. Odbywające się w Warszawie spotkanie szefów państw, rządów i przedstawicieli najwyższych władz 46 krajów wieńczy półroczne przewodnictwo Polski w Radzie Europy.

zarządzania treścią portalu. Pozwala on wszystkim uczestnikom spotkania na łatwy i szybki dostęp do poczty elektronicznej oraz agendy, programu i wszystkich dokumentów szczytu. Elektroniczna książka adresowa umożliwia zdobycie informacji na temat uczestników, m.in. adresów emailowych przydzielonych na czas szczytu, jak i numerów telefonów do sekretariatów delegacji, a moduł "Informacje lokalne" zawiera fakty o Warszawie i Zamku Królewskim wraz z ważnymi numerami telefonów zewnętrznych. Nie zapomniano o funkcjach niezbędnych dla mediów, jak np. streaming, czyli moduł umożliwiający podgląd przekazu telewizyjnego ze spotkania, czy elektroniczny biuletyn informacyjny, wyświetlający uaktualniane na bieżąco komunikaty i informacje administracyjne, przygotowywane przez służby prasowe szczytu.

ATM koordynuje i zarządza całością projektu od strony infrastruktury teleinformatycznej. Między innymi świadczy usługi integracyjne i zapewnia w pełni redundantną infrastrukturę kablową. Odpowiada także za bezpieczeństwo teleinformatyczne rozwiązania. Ponadto, w ramach obsługi wydarzenia ATM uruchomił i obejmuje opieką sieć telefonii IP, opartą na technologii Cisco Systems, oraz umożliwia dostęp do serwisów krajowych i zagranicznych sieci Internet. To właśnie ATM zapewnia sieć umożliwiającą transmisję na żywo z sali obrad dla delegacji i dziennikarzy obsługujących spotkanie.

Rada Europy jest najstarszą instytucją zjednoczonej Europy. Zajmuje się szeroko pojętą promocją praw człowieka, demokracji, praw społecznych, ochrony zdrowia, środowiska itd. Organizacja III Szczytu RE w Warszawie świadczy o rosnącym znaczeniu Polski na arenie międzynarodowej. Organizatorzy oczekują, że impreza wypromuje również goszczące ją miasto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ComputerLand i ATM na szczycie Rady Europy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl