SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Context: rośnie sprzedaż pecetów w Europie

W II kwartale bieżącego roku sprzedaż komputerów w 14 europejskich krajach wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 10 proc.

Tak wynika z danych brytyjskiej firmy badawczej Context, która jednocześnie odnotowuje, że w I kwartale sprzedaż zwiększyła się w ujęciu rocznym o 15,7 proc.

Przychód ze sprzedaży pecetów zwiększył się w II kwartale o 11,9 proc. W głównej mierze przyczynił się do tego 3-proc. wzrost średniej ceny urządzeń - do 457,37 euro wobec 443,84 euro w pierwszych trzech miesiącach 2010 roku.

Biorąc pod uwagę poszczególne rodzaje urządzeń, liczba sprzedanych komputerów desktopowych wzrosła o 9,1 proc., komputerów przenośnych o 9,4 proc., netbooków o 14,1 proc., a tabletów (dzięki iPadowi) aż o 257 proc.

Z kolei najszybciej rozwijającym się rynkiem były Niemcy, gdzie w II kwartale sprzedano o 36,8 proc. komputerów więcej niż rok wcześniej. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Włochy i Wielka Brytania (wzrost o 15,6 proc.), a za nimi były Francja (wzrost o 8,1 proc.) i Hiszpania (wzrost o 0,2 proc.). W pozostałych krajach objętych badaniem odnotowano spadki, największy w Danii - o 20 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Context: rośnie sprzedaż pecetów w Europie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl