SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Coraz lepsze wyniki sieci reklamowej Ad.net

Sieć reklamowa w 2003 r. miała 215 tys. zł zysku i 8,8 mln zł przychodu ze sprzedaży

Sieć reklamowa której akcjonariuszami są CR Media i Prokom w 2003 r. miała 215 tys. zł zysku i 8,8 mln zł przychodu ze sprzedaży. Rok 2002 r. - jak wynika z raportu Prokomu - Ad.net S.A. zamykał z wynikiem 4,4 mln zł

"W 2004 roku wydatki na reklamę internetową w Polsce mogą wzrosnąć do ok. 60 mln zł. Liczymy nie tylko na utrzymanie naszego udziału w tym rynku, lecz oczywiście na jego poszerzenie" - mówi serwisowi Internet Standard Krzysztof Golonka, prezes Ad.net SA.

Z danych publikowanych przez Interactive Advertising Bureau Polska wynika, że wydatki gotówkowe na reklamę internetową w 2003 r. wyniosły ok. 48 - 50 mln zł. Udział Ad.net-u w tym rynku szacowany jest na 14%. W zestawieniu z przychodem Ad.net-u (8,8 mln zł), rachunki w zasadzie się zgadzają jeśli weźmiemy pod uwagę wydatki na reklamę z uwzględnieniem rabatów i transakcji barterowych, szacowane przez IAB Polska na 75 mln zł.

Według danych przedstawionych przez CR Media największymi graczami na rynku reklamowym w Polsce w 2003 r. były: Onet (38%), WP (16%), Ad.net (14%), Gazeta (12%) i Interia (10%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz lepsze wyniki sieci reklamowej Ad.net

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl