SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coraz więcej kobiet korzysta z mobilnego internetu

W ciągu zaledwie dwóch lat liczba kobiet korzystających z mobilnego internetu zwiększyła się aż o 575 proc. W przypadku mężczyzn odnotowano dużo niższy, 233-proc. wzrost.

Coraz więcej kobiet korzysta z mobilnego internetu
Tak wynika z najnowszego raportu 'State of the Mobile Web' firmy Opera Software, producenta przeglądarki Opera Mini. Przeprowadziła ona ostatnio badanie wśród użytkowników aplikacji w dziewięciu wersjach językowych (rosyjska, angielska, indonezyjska, chińska, wietnamska, portugalska, niemiecka, polska, japońska). Zaprezentowane wyniki odnoszą się do 10 krajów z największą liczbą użytkowników Opery Mini w czerwcu tego roku (Indonezja, Rosja, Indie, Chiny, Ukraina, RPA, USA, Wietnam, Nigeria i Wielka Brytania). W sumie na pytania odpowiedziało ponad 300 tys. użytkowników.
 
Światowym liderem jeśli chodzi o dążenie do równości płci w mobilnej sieci jest RPA, gdzie kobiety stanowią 43,5 proc. jej użytkowników. Następne pod tym względem są USA (35,6 proc.), Rosja (32,4 proc.) i Wielka Brytania (31,5 proc.). Tymczasem najniższe wskaźniki odnotowano w Indiach (4,0 proc.), Nigerii (5,4 proc.), Chinach (11,6 proc.) i Wietnamie (17,9 proc.). Globalnie proporcja wyniosła 77 do 23 proc. na korzyść mężczyzn.
 
Ostatni raz Opera przeprowadzała takie badanie w maju 2008 roku i od tamtego czasu zaobserwowano spore zmiany. Przykładowo w Rosji odsetek kobiet korzystających z mobilnego internetu wzrósł z 12,5 do 32,4 proc., w Chinach z 5,5 do 11,6 proc., w USA z 19,4 do 35,6 proc., w RPA z 24,7 do 43,5 proc., na Ukrainie z 8,5 do 24,2 proc., a w Wielkiej Brytanii z 16,6 do 31,5 proc. W skali globalnej odnotowano wzrost z 12 do 23 proc.
 
Użytkowników Opery Mini zapytano także czy mają w internecie znajomych, z którymi nigdy nie spotkali się w prawdziwym życiu. Zdecydowanie dominowały odpowiedzi twierdzące - najniższe ale i tak stanowiące ponad połowę wskaźniki odnotowano w Wielkiej Brytanii (64,6 proc.) i USA (65,6 proc.), a najwyższe w Nigerii (87,3 proc.), Indonezji (83,7 proc.) i na Ukrainie (83,1 proc.).
 
W lipcu -- jak informowały WirtualneMedia.pl -- z Opery Mini korzystało na całym świecie ponad 62,3 miliona osób.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz więcej kobiet korzysta z mobilnego internetu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aska
Myślę , że temat nie dotyczy tylko i wyłącznie kobiet. W końcu internet mobilny jest bardzo wygodny ,a operatorzy coraz częściej usprawniają ten segment. Przypuszczam ,że niebawem internet kablowy stanie się kwestią niszową. Już teraz operatorzy proponują nowe oferty, promując właśnie mobilność. Przykładem może być chociazby Orange, gdzie przy zakupie routera do internetu stacjonarnego, otrzymuje się dodatkowo zestaw neta mobilnego.
odpowiedź