SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy szef Centralnego Portu Komunikacyjnego

Na prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny został powołany Filip Czernicki, a na członka zarządu - Marcin Michalski. Wybrała ich rada nadzorcza firmy w ramach postępowania kwalifikacyjnego.

Wizualizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego, fot. materiały prasoweWizualizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego, fot. materiały prasowe

Do prowadzonego postepowania konkursowego na stanowisko prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny wpłynęło osiem aplikacji, zaś w konkursie na członka zarządu - 10 zgłoszeń - poinformowało też CPK.

Jak podała spółka, Filip Czernicki ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży lotniczej i zarządzaniu zespołami ludzkimi. Pracując w P.P. Porty Lotnicze zajmował się m.in. prowadzeniem oraz nadzorowaniem projektów strategicznych jak Chopin Airport City, rozbudowa Lotniska Chopina do przepustowości granicznej, przebudowa układu drogowego wokół Lotniska Chopina.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z kolei Marcin Michalski - jak poinformowało CPK - przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Banku Ochrony Środowiska. Wcześniej przez ponad 20 lat związany był z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Decyzją rady nadzorczej Michalski obejmie funkcję 22 kwietnia.

Mikołaj Wild poprzednim prezesem CPK

19 stycznia br. rada nadzorcza CPK odwołała Mikołaja Wilda z funkcji prezesa spółki i Radosława Kantaka, członka zarządu ds. inwestycji kolejowych. Jednocześnie przewodniczący rady nadzorczej Filip Czernicki został oddelegowany na trzy miesiące do pełnienia funkcji prezesa. W zarządzie pozostał Andrzej Alot, który odpowiada za sprawy finansowe. Na początku lutego rada nadzorcza CPK powołała do zarządu Dariusza Kusia. Jednocześnie pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek powołał do rady nadzorczej Zbigniewa Szafrańskiego.

Pod koniec marca rada nadzorcza CPK opublikowała ogłoszenia o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: prezesa i członka zarządu. W obu przypadkach termin przyjmowania zgłoszeń wyznaczono na 8 kwietnia o godz. 12. Zapowiedziano, że kandydaci spełniający wymogi określone w ogłoszeniu zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne w dniach od 11 do 12 kwietnia w formie telekonferencji.

Rada nadzorcza zaplanowała trzy etapy rekrutacji: pierwszy to ogłoszenie o wszczęciu postępowania, przyjmowanie zgłoszeń, weryfikacja pod względem formalnym zgłoszeń kandydatów i kwalifikacja kandydatów do kolejnego etapu; drugi etap to przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami wyłonionymi w pierwszym etapie; ostatni etap to wyłonienie najlepszych kandydatów na stanowiska prezesa i członka zarządu spółki.

W trakcie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na prezesa spółki - jak podano - będą poruszane m.in. takie zagadnienia jak wiedza o zakresie działalności spółki oraz o sektorach, w których ona działa; doświadczenie związane z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników; znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Centralny Port Komunikacyjny ma zbudować lotnisko z dworcem kolejowym

Spółka CPK została powołana do przygotowania i realizacji Programu wieloletniego Centralnego Portu Komunikacyjnego, obejmującego m.in. budowę nowego lotniska centralnego dla Polski oraz inwestycji towarzyszących - m.in. linii kolejowych, dróg ekspresowych i autostrad.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu, w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma być wybudowany port lotniczy. W skład CPK mają wejść też inwestycje kolejowe: węzeł przy porcie lotniczym i połączenia na terenie kraju, które powinny umożliwić przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.

CPK jest w 100-proc. własnością Skarbu Państwa.

Dołącz do dyskusji: Nowy szef Centralnego Portu Komunikacyjnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl