SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Credit Agricole ułatwi spłatę kredytów

Bank Credit Agricole umożliwia odroczenie spłaty rat kredytów do sześciu miesięcy. Zainteresowani klienci mogą składać wnioski w tej sprawie – przez internet lub listownie, bez konieczności odwiedzania placówki bankowej.

Credit Agricole to kolejny bank ułatwiający klientom spłaty kredytów w sytuacji epidemicznej, w wyniku której wiele osób i firm boryka się z trudnościami ekonomicznymi.

Jak Credit Agricole odroczy spłaty kredytów

Klienci Credit Agricole,  którzy z powodu epidemii koronawirusa mogą mieć trudności ze spłatą zaciągniętych w banku kredytów, mogą składać wnioski o ich restrukturyzację. Dotyczy to wszystkich rodzajów kredytów: konsumenckich, hipotecznych, firmowych.

Formularze wniosków oraz druki do pobrania znajdują się na stronie Credit-agricole.pl/restrukturyzacja-koronawirus.

We wniosku należy podać dane z dowodu osobistego oraz dane o dochodzie. Taki wniosek powinni złożyć wszyscy uczestnicy restrukturyzowanej umowy kredytu, tj. również współkredytobiorca lub poręczyciel.

- Jeśli wniosek jest motywowany trudnościami finansowymi wynikającymi z epidemii, nie wymagamy dołączania dokumentów poświadczających trudną sytuację finansową. Prosimy jedynie o podanie krótkiej informacji w jaki sposób epidemia wpłynęła na sytuację klienta – wyjaśnia Idalia Laskowicz, dyrektor pionu windykacji i zarządzania wierzytelnościami w Credit Agricole.

Wniosek o odroczenie spłaty raty kredytu można złożyć w formie elektronicznej lub wysłać listem na adres: Credit Agricole Bank Polska S.A., ul. Legnicka 51-53, 54-203 Wrocław z dopiskiem na kopercie "Restrukturyzacja".

Odpowiedź na złożony wniosek zostanie przesłana listownie na adres korespondencyjny lub adres e-mail podany w treści wniosku, ewentualnie bank skontaktuje się z wnioskodawcą telefonicznie. Za przeprowadzenie zmiany w umowie nie będzie pobierana żadna dodatkowa opłata.

Banki zawieszają spłaty kredytów

Kilka dni temu Związek Banków Polskich poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa zrzeszone w nim banki m.in. pozwolą zawiesić na trzy miesiące spłaty rat kapitałowo-odsetkowych od wszystkich rodzajów kredytów. Ponadto dostarczą do punktów sprzedaży kilkadziesiąt tys. terminali płatniczych oraz w krótkim czasie doprowadzą do podwyższenia do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych.

Ułatwienia w spłatach kredytów oferują już mBank czy Pekao

Dołącz do dyskusji: Credit Agricole ułatwi spłatę kredytów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl