SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ćwicz mózg z „Gazetą Wyborczą”. Rusza tygodnik „Na pamięć”

Od 28 czerwca br. w każdą sobotę wraz z „Gazetą Wyborczą” (Agora) ukazywać się będzie nowy dodatek „Na pamięć”. Będzie on kierowany do czytelników, którzy chcą jak najdłużej zachować sprawność intelektualną.

Article

W magazynie znajdą się łamigłówki i zadania trenujące szare komórki, a także informacje naukowe i zdrowotne związane z pamięcią i intelektem.

W pierwszym numerze dodatku, liczącym 24 strony, czytelnicy znajdą kilkanaście umysłowych łamigłówek m.in. japońskie hitori i sudoku oraz próbę porozmawiania w języku mieszkańców archipelagu tokelau i Papui-Nowej Gwinei, a także artykuły prezentujące najnowsze informacje dotyczące profilaktyki Alzheimera i chorób otępiennych. Opisana zostanie też m.in. dieta dla neuronów.

Artykuły i zadania do magazynu „Na pamięć” przygotowuje zespół, którym kieruje Karolina Jaroszewicz. Autorami tekstów będą m.in. Bartłomiej i Tobiasz Boralowie - najwyżej sklasyfikowani Polacy w Światowym Rankingu Sportu Pamięci, Basia Lipska - instruktorka jogi, a także znani popularyzatorzy rozrywek umysłowych: Marek Penszko, Leszek Rydz i Krzysztof Oleszczyk oraz Kamila Gądek ze Stowarzyszenia Lingwistyki Rekreacyjnej.

Tygodnik współpracować będzie też z Wydziałem Neurologii Amerykańskiego Stanowego Uniwersytetu w Ohio oraz Centrum Nauki Kopernik. 

Premierę dodatku wspiera kampania promocyjna obejmująca prasę („Gazeta Wyborcza" i jej dodatki, „Metro"), telewizję (TVP, TVN, Polsat, stacje tematyczne), internet (Gazeta.pl i Wyborcza.pl) oraz CityINFOtv. Kreację kampanii stworzyła agencja Bardzo, planowaniem mediów zajął się Starlink.

Z danych ZKDP wynika, że w okresie od stycznia do kwietnia br. średnia sprzedaż ogółem sobotnich wydań „Gazety Wyborczej” wyniosła 206 233 egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ćwicz mózg z „Gazetą Wyborczą”. Rusza tygodnik „Na pamięć”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
haha
Uwaga, ćwiczenie numer 1: przypomnij sobie co o aferze podsłuchowej z udziałem Renaty Beger pisał Jarosław Kurski, prawie naczelny Gazety Wyborczej.
58 32
odpowiedź
User
d
Będzie o Morelu, Stefanie Michniku, Widaju, Wolińskiej, Supruniuku, Fejginie, Fleischfarbie, Koniuchach?
59 34
odpowiedź
User
art
Mózg i wyborcza :-). To tak jak PO i uczciwość, albo Doda i wysoko kultura. Masz mózg omijasz Wyborczą z daleka.
75 11
odpowiedź
User
analityk
Do wyborczej bardziej pasuje śpiewnik disco polo albo dla starszych Corega Tabs.
54 27
odpowiedź
User
zapamiętam
jak "Gazeta Wyborcza" została "Trybuną Ludu".
68 31
odpowiedź