SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowe cyberataki na Ukrainę. 271 w ciągu jednego dnia

W niedzielę liczba cyberataków na ukraińskie instytucje rządowe osiągnęły rekordowy poziom 271 incydentów - poinformowała Państwowa Służba Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy. Według statystyk od połowy lutego 2022 roku łączna  liczba cyberataków dokonanych przez Rosjan przekroczyła 2,8 tysiąca.

Elementem obecnej agresji rosyjskiej na Ukrainę są działania w cyberprzestrzeni. Rosja prowadzi je już od kilku miesięcy atakując wybrane elementy ukraińskich systemów informatycznych, próbując je wyeliminować lub zbadać słabe punkty konkretnej infrastruktury.

Czytaj także: Eksperci: Cyberataki na Ukrainę będą coraz częstsze

W ostatnim czasie cyberataki na Ukrainę przybrały na sile. W połowie lutego br. Rosjanie starali się zakłócić funkcjonowanie wybranych ukraińskich podmiotów działających w takich sektorach, jak energia, transport oraz telekomunikacja. Później pojawiły się informacje o tym, że rosyjskie władze są odpowiedzialne za cyberatak DDoS przeciwko ukraińskiemu MON i państwowym bankom.

Kolejny incydent to cybernetyczny atak Rosjan w przeddzień zbrojnej inwazji, w wyniku którego na Ukrainie przestało funkcjonować wiele stron państwowych oraz serwisów internetowych tamtejszych instytucji finansowych.

Rekordowe ataki DDoS

Teraz Państwowa Służba Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy zdradziła, że liczba cyberataków, za którymi stoją rosyjskie służy od połowy lutego 2022 r. przekroczyła łącznie 2,8 tys. Z kolei w rekordowe nasilenie ataków przypadło na niedzielę 6 marca, gdy zanotowano 271 incydentów.

Zgodnie z informacjami Ukraińców większość ataków miała  miejsce z wykorzystaniem metody DDoS, a ich celem stały się strony instytucji państwowych, m.in. rządu, prezydenta, MSZ i MON. Jak podano w raporcie największe ataki miały rozmiar 100 Gb/s.

Strona ukraińska nie podała dalszych szczegółów cyberataków, stwierdziła jednak, że odnotowane incydenty cyberbezpieczeństwa udało się skutecznie zneutralizować.

Czytaj także: Anonymous włamali się do rosyjskiej telewizji, pokazują prawdą o wojnie w Ukrainie

Dołącz do dyskusji: Rekordowe cyberataki na Ukrainę. 271 w ciągu jednego dnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl