SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będą kolejne seriale związane z grami CD Projekt? Prezes: chcemy rozwijać się w kierunku filmowym

CD Projekt zamierza sukcesywnie rozwijać projekty dot. filmów i seriali - powiedział na GPW Innovation Day prezes Adam Kiciński. Spółka planuje w przyszłym roku wydać edycję kompletną z "Cyberpunk 2077" i dodatkiem Pahantom Liberty.

Adam Kiciński, prezes CD ProjektAdam Kiciński, prezes CD Projekt

"Każdy projekt natury filmowej, to projekt realizowany latami, ale tak jak wielokrotnie zaznaczaliśmy jest to kierunek, który nas zdecydowanie interesuje i w którym chcemy się sukcesywnie rozwijać - powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński.

Kiciński dodał, że dużo w tej kwestii nauczyła ich współpraca z Netfliksem i wydanie na platformie serialu anime "Cyberpunk 2077: Edgerunners", który po premierze wzbudził na nowo zainteresowanie grą.

CD Projekt zapowiedział, że w 2023 roku pojawi się dodatek do "Cyberpunk 2077" o podtytule Phantom Liberty. Prezes spółki zapowiedział, że w tym roku CD Projekt planuje jeszcze jedną akcję marketingową pod ten tytuł.

"Ustaliliśmy wewnętrznie cenę już jakiś czas temu, ale ten najtwardszy marketing tzw. pik wydatków, to będą okolice premiery. W tym roku na pewno będziemy chcieli uruchomić jakiś ruch promocyjny" - powiedział Kiciński

„Cyberpunk 2077” ukaże się w wersji kompletnej

"Planujemy na przyszły rok, kolejne wydanie (Cyberpunk 2077 - przyp. PAP) razem z dodatkiem i wspierający finalny update, który planujemy dla całej gry" - powiedział wiceprezes ds. finansowych, Piotr Nielubowicz.

Kiciński zapytany o porównanie budżetu "Cyberpunk 2077" do projektu Polaris, powiedział, że każda gra CD Projektu była większa od poprzedniej, ale zakłada, że na wysokość budżetu może mieć wpływ inflacja.

"Zawsze staramy się, żeby każda nasz kolejna gra była większa (...), a to również przekładało się na to, że budżet każdej kolejnej gry był wyższy. Obecnie mamy też do czynienia z inflacją, która niewątpliwe wpłynie na koszty w ujęciu bezwzględnym. Niemniej budżetem podzielimy się zapewne po debiucie gry" - powiedział prezes Adam Kiciński.

Projekt Polaris został zapowiedziany w październiku jako nowe otwarcie wiedźmińskiej sagi, która będzie trylogią. Według informacji CD Projektu, podanych przy okazji aktualizacji strategii spółki, gry mają być wydane w ciągu 6 lat od premiery Polaris.

Bez fokusu na grach VR

Kiciński i Nielubowicz powiedzieli również, że CD Projekt nie będzie się koncentrował na grach VR.

"Dzisiaj nasza strategia koncentruje się na robieniu gier na duże ekrany, obserwujemy wszystkie zmiany na rynku. Uważamy, że nasza wartość bazuje na opowiadaniu historii (...) jeżeli jakaś technologia stanie się medium masowym, to czemu nie. (...) Na dzisiaj wydaje nam się, że VR nie jest tą technologią, która w sposób masowy umożliwiała nam dostarczanie rozrywki graczom" - powiedział prezes CD Projektu.

W trzecim kwartale br. grupa CD Projekt osiągnęła wzrost przychodów o 70 proc. do 245,1 mln zł i zysku netto z 16,3 do 98,7 mln zł.

CD Projekt z serią przejęć i dywidendą

W lipcu ub.r. CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes, studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

Z kolei w październiku CD Projekt przejął 60 proc. akcji amerykańskiej spółki deweloperskiej The Molasses Flood, znanej z gier survivalowych "The Flame in the Flood" oraz "Drake Hollow".

Na początku czerwca ub.r. CD Projekt wypłacił 503,69 mln zł dywidendy z zysku w 2020 roku, po 5 zł na akcję. Miesiąc później CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes - studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

Z początkiem lutego do zarządu CD Projekt zostali powołani Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn. Obaj pracują w niej od kilku lat na stanowiskach dyrektorskich. W drugiej połowie marca firma potwierdziła, że pracuje nad kolejną odsłoną serii gier „Wiedźmin”. Równocześnie CD Projekt poinformował o podpisaniu umowy licencyjnej i partnerskiej z Epic Games International.

Dołącz do dyskusji: Będą kolejne seriale związane z grami CD Projekt? Prezes: chcemy rozwijać się w kierunku filmowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl