SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat zapowiada dekoder łączący naziemną telewizję cyfrową z OTT

Cyfrowy Polsat chce zaoferować dekoder OTT, który będzie łączyć usługi naziemnej telewizji cyfrowej DVBT z OTT (Over the Top).

Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu Article

Pod koniec marca br. ofercie Cyfrowego Polsatu pojawiła się IPTV, czyli telewizja kablowa oferowana przez internet szerokopasmowy za pomocą dekodera Evobox IP. Usługa obejmuje do 152 stacji, jest oferowana w analogicznych pakietach jak telewizja satelitarna.

Spółka pracuje już jednak nad nowym standardem dekoderów dla swoich klientów. Mają one łączyć standard DVBT (naziemnej telewizji cyfrowej) z OTT (ang. Over The Top - usługa świadczona ponad siecią), czyli jest to dostarczanie contentu za pośrednictwem internetu bez bezpośredniego zaangażowania dostawcy tej usługi.

Na razie spółka nie chce zdradzać terminu ogłoszenia startu oferty dekoderów o nowym standardzie.

- IPTV to urządzenie, które działa na sieci zamkniętej, czyli od opuszczenia sygnału z Cyfrowego Polsatu do klienta idzie po tej samej sieci, a nowy dekoder będzie podłączony do każdego internetu - jakiegokolwiek, jaki będzie w zasięgu. Będzie to działać w oparciu o sieci otwarte. Jeśli urządzenie podłączymy do przykładowo sieci hotelowej, możemy oglądać kanały na dowolnym nośniku, a obraz będzie takiej jakości, jakiej sygnał internetu mamy w tej sieci. Urządzenie nie jest podłączone do żadnego kabla, działa w oparciu o wifi - tłumaczył podczas konferencji wynikowej Grupy Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu.

Dodał, że dekoder będzie można zabrać z domu i oglądać naziemną telewizję cyfrową gdziekolwiek.

- Jeśli kupimy ten dekoder mamy kanały telewizji naziemnej, a potem można dokupić różnego rodzaju pakiety internetowe. To zasadnicza różnica: usługa jest dla każdego i wszędzie - dodał.

Stec nie chciał ujawnić szczegółów oferty ani terminu, kiedy trafi on do sprzedaży.

Podobną ofertę - z dekoderem TV Box - w kwietniu wprowadziła sieć komórkowa Play. Z kolei w czerwcu 2018 dekoder OTT - umożliwiający dostęp do Player.pl - wprowadziła TVN.

Grupa Cyfrowy Polsat - właściciel m.in. Telewizji Polsat, Plusa i większościowy akcjonariusz Netii - w minionym kwartale zanotowała 2,79 mld zł wpływów sprzedażowych, 1,04 mld zł zysku EBITDA i 297,3 mln zł zysku netto.

Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat mają nowych prezesów

Z początkiem kwietnia Tobiasa Solorza na stanowisku prezesa Cyfrowego Polsatu zastąpił Mirosław Błaszczyk, poprzednio przez wiele lat prezes Telewizji Polsat. Jednocześnie Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu, objął w firmie funkcję wiceprezesa. Firma zapowiedziała, że Tobias Solorz przejdzie do rad nadzorczych firm grupy Polsat. Tę zmianę komentowano jako część sukcesji realizowanej w grupie kapitałowej Zygmunta Solorza.

Z końcem marca funkcji członków zarządu Cyfrowego Polsatu zrezygnowali Dariusz Działkowski i Tomasz Gillner-Gorywoda. Równocześnie do zarządu powołany został Jacek Felczykowski, obecnie członek zarządu Polkomtelu.

Ponadto z początkiem kwietnia do zarządu Telewizji Polsat dołączyły Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska, Adam Nowe i Janusz Pliszka, a odeszli z niego Katarzyna Ostap-Tomann i Dariusz Działkowski. W połowie marca zarząd Cyfrowego Polsatu zgodził się na zaproponowaną przez Zygmunta Solorza nową politykę dywidendową - przez najbliższe trzy lata będzie wypłacać akcjonariuszom po minimum 93 grosze na akcję rocznie, czyli po 594,8 mln zł, z czego 341 mln zł (według obecnej struktury akcjonariatu) będzie trafiać do Solorza.

Zygmunt Solorz jest większościowym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu - bezpośrednio i poprzez swoje firmy ma akcje stanowiące 57,3 proc. kapitału i dające 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat zapowiada dekoder łączący naziemną telewizję cyfrową z OTT

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Morze będzie dostęp do wp i puls 2
10 2
odpowiedź
User
Swordfish
Będzie dostęp do WP, plus2 i Trwam z dekodera. Poprzez DVB-T. :-)
11 0
odpowiedź
User
Gość54321
W końcu.
10 1
odpowiedź