SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat ma już 76 proc. TVO, kapitał podwyższono o 10,5 mln zł

W lutym br. kapitał spółki TVO, nadawcy kanału telezakupowego TV Okazje, podwyższono z 10,25 do 20,8 mln zł. Jednocześnie udział Cyfrowego Polsatu w tym kapitale zwiększył się z 51,22 do 75,96 proc.

Zygmunt Chajzer i Kasia Śligowska w programie "TV Okazje Extra"Zygmunt Chajzer i Kasia Śligowska w programie

Cyfrowy Polsat w spółkę TVO zainwestował w maju 2018 roku - w ramach podwyższenia kapitału zakładowego przejął 92 udziały stanowiące 45,1 proc. kapitału. Nie podano wartości tej transakcji, dla firmy Zygmunta Solorza była na tyle nieistotna, że nie poinformowała o niej w komunikacie giełdowym.

W sierpniu ub.r. Cyfrowy Polsat objął kolejne 13 udziałów TVO, kontrolując już 51,22 proc. jej kapitału. Jednocześnie podwyższono kapitał spółki 5 tys. do 10,25 mln zł.

Natomiast w lutym br. kapitał nadawcy TV Okazje zwiększono z 10,25 do 20,8 mln zł, a udział Cyfrowego Polsatu w nim wzrósł z 51,22 do 75,96 proc. Firma Solorza ma teraz 316 udziałów o wartości nominalnej 15,8 tys. zł, pozostałe 80 udziałów należy do Michała Cieśli, prezesa TVO.

TVO nadaje kanał telezakupowy TV Okazje. W 2018 roku firma zanotowała spadek przychodów o 9,9 proc. do 11,16 mln zł oraz wzrost straty netto z 2,81 do 5,6 mln zł. Na koniec roku miała do spłaty 4,4 mln zł pożyczek od Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat z przejęciami małymi i wielkimi

Pod koniec kwietnia br. należąca do Cyfrowego Polsatu Telewizja Polsat zawarła przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów Grupy Interia za 422 mln zł. Zaznaczono, że cena zostanie pomniejszona o określone płatności do dnia finalizacji transakcji, na którą musi wyrazić zgodę prezes UOKiK-u.

Pod koniec grudnia ub.r. Cyfrowy Polsat zapłacił 1,17 mld zł za 21,68 proc. akcji firmy informatycznej Asseco Poland. Do jej rady nadzorczej ma wejść Piotr Żak, syn Zygmunta Solorza.

Cyfrowy Polsat zrealizował też kilka dużo mniejszych akwizycji. W styczniu br. za 6,9 mln zł kupił 51,2 proc. udziałów firmy Alledo oferującej usługi z zakresu systemów oświetleniowych i fotowoltaiki.

Pod koniec marca Cyfrowy Polsat przejął 69,1 proc. udziałów spółki BCAST realizującej emisję stacji radiowych i telewizyjnych. Do jej zarządu z ramienia Cyfrowego Polsatu weszli Jacek Felczykowski i Dariusz Działkowski. Firma Zygmunta Solorza kupiła też 9 proc. udziałów spółki Pluszak, której większościowym udziałowcem jest Piotr Żak.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost przychodów o 2 proc. do 2,85 mld zł, przy czym przychody od klientów i ze sprzedaży sprzętu nieznacznie zmalały. Firma miała sprzedanych 17,43 mln jednostkowych usług, po wzroście o 2,7 proc. - Oczekujemy, że COVID-19 będzie miał głębszy wpływ na wyniki drugiego kwartału - prognozuje.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat ma już 76 proc. TVO, kapitał podwyższono o 10,5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl