SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat nie musi płacić 40,6 mln zł zaległego podatku z 2011 roku - sąd prawomocnie uchylił decyzję skarbówki

W poniedziałek uprawomocnił się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z maja br. uchylający decyzję dyrektora Izby Administracji Skarbowej, na mocy której Cyfrowy Polsat miał zapłacić 40,6 mln zł zaległego podatku dochodowego z 2011 roku wraz z odsetkami. Sąd umorzył też postępowanie w tej sprawie.

Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i PolkomteluMirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu

W komunikacie giełdowym Cyfrowy Polsat zaznaczył, że nie zawiązał żadnych rezerw w związku z decyzją skarbówki nakazującą zapłatę 40,6 mln zł zaległego podatku. Dlatego prawomocne uchylenie tej decyzji przez sąd nie będzie miało wpływu na bieżący wynik finansowy spółki.

W maju 2017 roku Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy zdecydował, że Cyfrowy Polsat ma zapłacić 40,6 mln zł więcej podatku dochodowego (plus odsetki od zaległości podatkowych) za 2011 rok. Zakwestionowano zaliczenie przez firmę niektórych wydatków do kosztów uzyskania przychodów, mimo że we wcześniejszej interpretacji oceniono to jako prawidłowe działanie.

Cyfrowy Polsat odwołał się od tej decyzji, a w maju ub.r. dyrektor Izby Administracji Skarbowej utrzymał ją. Wtedy firma skierowała skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a jego wyrok uchylający decyzję uprawomocnił się w poniedziałek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W marcu ub.r. naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego nakazał Cyfrowemu Polsatowi zapłatę 24,2 mln zł plus odsetki zaległego podatku za 2012 roku oraz przekazał, że analizuje dodatkowe zobowiązania spółki za 2013 i 2014 wynoszące ok. 35 mln zł. W związku z tym firma zwiększyła zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego o ok. 144 mln zł.

Cyfrowy Polsat wziął 1 mld zł kredytu, chce wyemitować obligacje za maks. 1 mld zł

W pierwszych trzech kwartałach br. grupa Cyfrowy Polsat osiągnęła 8,61 mld zł przychodów sprzedażowych i 802,7 mln zł zysku netto. Na koniec września br. grupa Cyfrowy Polsat miała sprzedanych 17,27 mln jednostkowych usług (RGU), co wobec 16,85 mln rok wcześniej daje wzrost o 2,5 proc.

W segmencie abonamentowym sprzedaż zwiększyła się o 3,8 proc. do 14,59 mln RGU, a w pionie prepaidowym zmalała o 4,1 proc. do 2,68 mln. Do grupy należą przede wszystkim Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, Polkomtel oraz przejęte w ostatnich latach Netia i Eleven Sports.

Większościowym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu jest Zygmunt Solorz, ma walory stanowiące 57,34 kapitału i dające 65,97 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Pod koniec listopada Cyfrowy Polsat w ramach umowy kredytowej pozyskał 1 mld zł kolejnego kredytu, który ma spłacić w jednej racie w marcu 2023 roku.

W połowie grudnia firma utworzyła program emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł. Papiery dłużne będą wyemitowane na od 5 do 10 lat, firma chce je sprzedać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat nie musi płacić 40,6 mln zł zaległego podatku z 2011 roku - sąd prawomocnie uchylił decyzję skarbówki

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hela
Zaległy podatek niech wpłaci na WOŚP Jurka Owsiaka
odpowiedź
User
iop
ktoś tam w Polsat news zatrudnił ostatnio kilka osób do niedawna pracujących do niedawna w tvp info typowo pro pis dziennikarzy i są efekty 40 milionów zostało w kieszeni wystarczyło się podlizać władzy ;)
odpowiedź
User
Paweł
@Hela
Zapomnij
Polsat pisem stoi. Nigdy nie popierali Owsiaka.
odpowiedź