SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat 26 kwietnia wyemituje obligacje za 1 mld zł. Oprocentowanie: WIBOR 6M + 1,75 proc.

Zarząd Cyfrowego Polsatu podjął uchwałę o publicznej emisji 7-letnich obligacji w kwocie nominalnej 1 mld zł. Oprocentowanie obligacji będzie wynosić WIBOR 6M plus 1,75 proc., odsetki będą wypłacane co pół roku.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu Article

Obligacje Cyfrowego Polsatu będą oferowane inwestorom od środy od piątku, funkcję oferującego pełni Trigon DM. Cena emisyjna jednego waloru to 1 tys. zł.

Papiery dłużne zostaną wyemitowane 26 kwietnia, a wykupione 24 kwietnia 2026 roku. Mają być notowane w systemie obrotu GPW lub BondSpot.

Cyfrowy Polsat sprzedaje te obligacje, żeby refinansować zadłużenie wynikające z 7-letnich obligacji (serii A) o wartości nominalnej 1 mld zł oprocentowanych na stawkę WIBOR plus 2,5 proc. Termin ich wykupu to lipiec 2021 roku.

Posiadacze tych obligacji mogą kupić papiery dłużne nowej emisji. - W przypadku nabycia obligacji serii B przez inwestorów uprawnionych z obligacji serii A, obligacje serii B będą mogły zostać opłacone poprzez potrącenie wierzytelności przysługujących spółce z tytułu emisji obligacji serii B z wierzytelnością inwestora z tytułu zbycia obligacji serii A na rzecz spółki w celu ich umorzenia - napisano w komunikacie Cyfrowego Polsatu.

EBOR zainteresowany kupnem obligacji

W zeszłą środę Cyfrowy Polsat poinformował, że podpisał ramową umowę w sprawie możliwej sprzedaży obligacji Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju. Zaznaczono, że nie rodzi to po stronie EBOR kontraktowego obowiązku kupna obligacji, a po stronie Cyfrowego Polsatu - obowiązku ich emisji.

Na mocy umowy Cyfrowy Polsat zobowiązał się do działania zgodnie z wymogami działalności stosowanymi przez EBOR (EBRD Designated Performance Requirements) oraz wytycznymi antykorupcyjnymi EBOR. - Umowa ramowa określa również zobowiązania spółki, w szczególności w zakresie ponoszenia w okresie siedmiu lat od dnia ewentualnego nabycia obligacji spółki przez EBOR, wydatków inwestycyjnych na zwiększenie efektywności energetycznej w Polsce w kwocie nie mniejszej niż 50 proc. łącznej wartości nominalnej obligacji spółki, które zostałyby nabyte przez EBOR - opisała firma.

O emisji obligacji zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował pod koniec marca. - Intencją spółki jest przeprowadzenie emisji obligacji w ramach programu w drugim kwartale 2019 r., z zastrzeżeniem występowania odpowiednich warunków na rynku dłużnych papierów wartościowych. Ostateczna decyzja spółki o dokonaniu emisji obligacji oraz jej warunków zostanie podjęta na etapie podejmowania odpowiedniej uchwały przez zarząd - zapowiedziano.

10 mld zł zadłużenia Cyfrowego Polsatu, większość to kredyt

Na koniec ub.r. zadłużenie brutto Cyfrowego Polsatu miało wartość 11,26 mld zł, a odejmując 1,18 mld zł posiadanych przez firmę środków pieniężnych i ich ekwiwalentów było to 10,08 mld zł netto. Stosunek zadłużenia netto do zysku EBITDA spółki z ub.r. to 2,73.

Zdecydowaną większość zadłużenia firmy stanowi połączony kredyt terminowy, którego wartość na koniec ub.r. wynosiła 10,2 mld zł. W 2018 i 2019 roku spółka ma spłacić po nieco ponad 1 mld zł, a w 2022 roku - pozostałe 6,63 mld zł. Wiosną ub.r. zmieniła umowę kredytową, wydłużając okres spłaty do końca września 2022 roku oraz podwyższając poziom dopuszczalnego zlewarowania z 1,75 do 3.

W ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 10,69 mld zł przychodów sprzedażowych i 816,1 mln zł zysku netto. Liczba abonentów firmy zmalała o 1,2 proc., natomiast liczba sprzedanych im usług jednostkowych wzrosła o 2,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat 26 kwietnia wyemituje obligacje za 1 mld zł. Oprocentowanie: WIBOR 6M + 1,75 proc.

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
op
Sprzedawca swieczek słup dalej udaje geniusza biznesu i roluje miliardy złotych długu którego nie jest wstanie obsłużyc skończy jak iti tvn
7 7
odpowiedź
User
nikt was nie lubi źli ludzie...
Cyfrowy Polsat i na przykład ich najgłupsza w kraju, nawet na świecie gdyby był taki ranking - telewizja Polsat i ich straszne stacje tematyczne - tego nie da się oglądać, wytrzymać nawet chwilkę przy tym czymś - czym jest Polsat - niczym, najgłupsza, najgorsza stacja komercyjna w Polsce... Tak można bez końca - przestańcie już informować o tym śmieciowym tworze medialnym - zakłamanym, przestępczym, bardzo szkodliwym - jak lubisz TV oglądasz na przykład coś wartościowego - TVP Kultura, TVP Historia - nigdy Polsat...
5 8
odpowiedź
User
T1000
Może pisowskie spółeczki zainwestują w te obligacje??? Byłoby jeszcze więcej promowania tego reżimu w polsacie.
3 2
odpowiedź
User
Rom
Sprzedawca swieczek słup dalej udaje geniusza biznesu i roluje miliardy złotych długu którego nie jest wstanie obsłużyc skończy jak iti tvn


No i jak nie w stanie obsłużyć? Nie płaci odsetek? Bo na płaceniu odsetek polega obsługa długu.
A przy okazji, chce spłacić emisję obligacji sprzed 7 lat za miliard, nową emisją za miliard.
Naprawdę myślisz że miliard sprzed siedmiu lat, ma taką samą wartość jak obecny miliard?
6 1
odpowiedź
User
jeremy
W POLSAD. NEWS NIE BYLO PODWYZEK OD 11 LAT
3 0
odpowiedź