SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Małopolska skarbówka każe Cyfrowemu Polsatowi zapłacić 24,2 mln zł zaległego podatku, spółka zaskarży to do sądu

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie podtrzymał decyzję z lutego br. nakazującą Cyfrowego Polsatowi zapłatę 24,2 mln zł plus odsetki zaległego podatku dochodowego z 2012 roku. Firma zaskarży tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu Article

O pierwszej decyzji szefa małopolskiej skarbówki w tej sprawie Cyfrowy Polsat poinformował na początku marca br. Firma odwołała się od nakazu zapłaty 24,2 mln zł plus odsetki zaległego podatku za 2012 roku. Po rozpatrzeniu wniosku naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie podtrzymał swoją decyzję.

W marcu Cyfrowy Polsat zaznaczył, że małopolska skarbówka analizuje też ewentualne dodatkowe zobowiązania spółki za 2013 i 2014 roku, które mogą wynieść ok. 35 mln zł. W związku z tym firma zwiększyła zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego o ok. 144 mln zł.

Cyfrowy Polsat zaznaczył w komunikacie giełdowym, że nie zgadza się z podtrzymaną decyzją w sprawie 24,2 mln zł zaległego podatku i wniesie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Spółka nie zamierza obecnie zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej bieżący wynik finansowy.

Trzy tygodnie temu Cyfrowy Polsat poinformował, że dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie podtrzymał decyzję z maja ub.r. nakazującą firmie zapłatę dodatkowych 40,6 mln zł plus odsetki podatku dochodowego za 2011 rok. Spółka też zapowiedziała, że zaskarży tę decyzję do sądu.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,34 mld zł wpływów sprzedażowych oraz 292,2 mln zł zysku netto. Liczba abonentów firmy zmalały w skali roku o 1,8 proc. do 5,74 mln, za to liczba sprzedanych im usług zwiększyła się o 3,4 proc. do 13,8 mln.

Pod koniec czerwca akcjonariusze firmy (większościowym jest Zygmunt Solorz) zdecydowali, że nie wypłaci ona dywidendy z jednostkowego zysku w ub.r. wynoszącego 606 mln zł. Uzasadniono to zrealizowanymi w ostatnich miesiącach przejęciami oraz wysokim poziomem zadłużenia firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małopolska skarbówka każe Cyfrowemu Polsatowi zapłacić 24,2 mln zł zaległego podatku, spółka zaskarży to do sądu

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ajas
Oj, coś nie wyszło. Wkupywanie się w łaski PiS nie zadziałało. Jeszcze.
18 12
odpowiedź
User
empiryk
Zbliżają się wybory. PiS zapewnia sobie spokój na jednej flance. Kolejny mistrzowski ruch Prezesa.
8 9
odpowiedź
User
Trybunał.
No i solorz strzelił sobie w kolano bo uwierzył kurduplowi, a tu klapa,solorz dawaj forsę bo inaczej sami ci odbierzemy.Tak to jest jak się kumpluje z idiotami pisowskimi.
9 11
odpowiedź
User
wpierniczony
dusigrosze. Przez połowę miesiąca nie miałem internetu, z powodu ich niewypału z tym IDU /ODU 100. Dokupiłem niepotrzebnie kabel na Eternet do Maca za 120 zł. Po miesiącu daremnych przepychanek majlowych i osobistych wizyt, nie zwrócili nawet 17,50 zł za abonament. Rozwiązałem ten internet i po bólu. Nie są w stanie dać multiroomu na module CAM w talerzówce. Narzucają zakup ich dekoderów z ich dyskiem, z blokowaniem gniazda USB do nagrań na własnym dysku. Z tv jeszcze zobaczymy.
10 8
odpowiedź
User
aZaliż
Abstrahując od (anty)sympatii wobec Solorza czy Polsatu, te działania skarbówki pokazują, że jest to służba mocno upolityczniona i jedynym słusznym rozwiązaniem jest jej uwolnienie spod władzy rządu oraz zbudowanie na nowo w oparciu o korpus zawodowej służby cywilnej.
W innym przypadku, może dojść do eskalacji takich działań wymuszających i eksodusu firm z kraju.
13 10
odpowiedź