SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat przedłuża do 14 maja zapisy na sprzedaż akcji Netii, czeka na decyzję UOKiK-u

Cyfrowy Polsat zdecydował się przedłużyć o ponad miesiąc, do 14 maja, okres, w którym mnieszościowi akcjonariusze Netii mogą zapisywać się na sprzedaż akcji tej spółki. Wynika to z faktu, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedłużył postępowanie w sprawie przejęcia przez Cyfrowy Polsat kontrolnego pakietu akcji Netii.

Tobias Solorz, prezes Cyfrowego PolsatuArticle

Na początku grudnia ub.r. Cyfrowy Polsat kupił od spółek Mennica Polska oraz FIP 11 FIZAN ok. 33 proc. akcji Netii za 638,8 mln zł. Jednocześnie poinformował, że zamierza przejąć od innych akcjonariuszy dalsze 34,2 proc. akcji telekomu, ogłosił już wezwanie do zapisywania się na sprzedaż tych papierów.

Pierwotnie termin zapisywania się na sprzedaż akcji Netii wyznaczono do połowy lutego, a potem przesunięto go na 9 kwietnia. Teraz Cyfrowy Polsat poinformował o kolejnym przedłużeniu tego okresu - do 14 maja.

Wynika to z faktu, że firma musi uzyskać zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontrolnego pakietu akcji Netii. UOKiK na początku lutego poinformował o wydłużeniu postępowania w tej sprawie o dwa miesiące. Regulator tłumaczył, że musi przeanalizować lokalne rynki płatnej telewizji, ponieważ tę usługę oferuje zarówno Netia, jak i Cyfrowy Polsat.

W ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 1 proc. do 9,83 mld zł i spadek zysku netto o 7,4 proc. do 945,2 mln zł. Liczba abonentów firmy zmalała o 1,8 proc. do 5,78 mln, natomiast liczba sprzedanych im usług zwiększyła się o 3,2 proc. do 13,68 mln. Liczba usług prepaidowych spadła o 13,2 proc. do 2,84 mln.

Z kolei Netia w ub.r. zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 5,2 proc. do 1,44 mld zł oraz wzrost zysku netto z 32,67 do 35,5 mln zł.

Cyfrowy Polsat z 33 proc. jest już najwiekszym akcjonariuszem Netii. Po ponad 5 proc. akcji spółki mają też Sisu Capital Limited (13,22 proc.), FIP 11 FIZ AN (12,24 proc.), OFE PZU Złota Jesień (10,43 proc.), OFE Nationale-Nederlanden (8,05 proc.) oraz OFE Aviva BZ WBK (6,89 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat przedłuża do 14 maja zapisy na sprzedaż akcji Netii, czeka na decyzję UOKiK-u

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl