SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Cyfrowy Polsat przyspiesza internet

Cyfrowy Polsat w ramach swojej usługi internetowej wdraża nową technologię pod nazwą Multiple Input Multiple Output, która umożliwi przesyłanie danych z prędkością do 28 Mb/s. W przyszłym roku platforma zamierza uruchomić z kolei technologię LTE, gdzie prędkość wyniesie do 150 Mb/s.

Cyfrowy Polsat przyspiesza internet

Technologia MIMO pracuje w oparciu o zastosowanie wielu anten nadawczych i odbiorczych w stacji bazowej i terminalu. Dzięki temu umożliwia jednoczesne przesłanie kilku różnych strumieni danych, co daje lepszą jakość transmisji, prędkość przysyłania danych do 28 Mb/s oraz optymalizuje wykorzystanie częstotliwości. Obecnie stosowana przez operatora technologia HSPA+ umożliwia przesył danych z prędkością do 21 Mb/s.

Dotychczas blisko połowa stacji bazowych, z których korzysta operator została uruchomiona w MIMO, a kolejne przybywają codziennie. Dostęp do internetu z wykorzystaniem  MIMO zacznie być oferowany abonentom 22 października br. Wtedy też do sprzedaży trafi dedykowany jej modem Huawei E182E MIM. Spółka wprowadzi w tym miesiącu do sprzedaży także router Huawei D105, zwiększający funkcjonalność usługi dostępu do internetu.

Jak poinformował na konferencji Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, w I kwartale 2011 roku, platforma planuje wdrożyć jeszcze nowocześniejszą technologię pod nazwą LTE (Long Trem Evolution), gdzie prędkość przesyłu ma osiągnąć do 150 Mb/s.

Obecnie około 50 proc. populacji naszego kraju jest w zasięgu szerokopasmowego internetu Cyfrowego Polsatu, który działa na częstotliwości 900 Mhz w oparciu o infrastrukturę zbudowaną przez spółkę Aero 2. Na koniec czerwca br. korzystało z niego 10 tys. gospodarstw domowych. Do końca br. planowana jest rozbudowa zasięgu, która pozwoli dotrzeć do 56 proc. klientów Cyfrowego Polsatu i 67 proc. populacji kraju.

Platforma usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu zaproponowała w lutym 2010 r. Pierwotnie, na promocyjnych warunkach mogli z niej korzystać tylko abonenci usługi telewizyjnej Cyfrowego Polsatu. Kilka dni temu operator zaproponował zakup swojego internetu na promocyjnych warunkach także osobom, które nie chcą wykupować jednocześnie usługi telewizyjnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat przyspiesza internet

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
E-trusiek
Ciekawe plany, te multimedia CP to naprawdę kusząca oferta. Internet ma już ciekawy zasięg, co przecież w przypadku netu mobilnego ma spore znaczenie, a do tego transfer najlepszy zdaje się na rynku.
0 0
odpowiedź
User
wlock
oferta naprawde ciekawa i to bardzo tylko nasuwa sie pytanie ile to zajmie czasu bo na razie rozbudowa internrtu u solorza idzie wolno wyjatkowym wyjatkiem jest platforma ipla ale to inna bajka
0 0
odpowiedź
User
weltowid
wlock, czy ja wiem, czy wolno, usługa jest od wiosny, a początkiem jesieni mowa, jak widzisz, o poważnych zmianach - a czy u innych ten temat w ogóle jest poruszany. Nie mam śmiałości złego słowa o internecie Cyfrowego Polsatu powiedzieć, skoro konkurencja w lesie.
0 0
odpowiedź
User
Santos
Teraz przyspieszenie o ok. 25% za niedługo po wprowadzeniu przez polsat LTE kilkanaście razy większa prędkość. Polsat wysoko stawia poprzeczkę dla pozostałych operatorów.
0 0
odpowiedź
User
nick kejw
prędkość przede wszystkim liczy się w mobilnym internecie moim zdaniem, dlatego rzeczywiście można Cyfrowy Polsat w tym temacie pochwalić
0 0
odpowiedź
User
Dej wis
Racja, szybkość to podstawa, a jeżeli się to poprawia, a już przecież teraz jest dobrze, to to musi napawać optymistycznie, na przyszłość. Podoba mi się też to, że są duże darmowe pule danych do wykorzystania.
0 0
odpowiedź
User
Kod potwierdzający: q3z9l3
To ciekawe, że przyspieszają. Jak ostatnio byłem u znajomych, którzy mają CP i w ogóle są w multiofercie, to coś tam przeglądaliśmy w sieci i powiem, że śmigało całkiem szybko. A tu się dowiaduję, że będzie jeszcze szybciej. No fajnie, fajnie, bardzo to interesująco wygląda, ale to dobrze, jak się pracuje nad kolejnymi polepszeniami, a to w CP zdaje się jest standard.
0 0
odpowiedź
User
Rocky
Zapowiedzi prezesa odnośnie planów wprowadzenia LTE może świadczyć o tym, że polsat na serio podchodzi do tematu internetu. I jak widać konkurencja drży.
0 0
odpowiedź
User
pałacowy bronx
Nie znam się na tych całych LTE, MIMO itd. ale jeśli ma być szybciej, bardzo dobrze. Mobilny net z Cyfrowego Polsatu jest całkiem fajną ofertą.
0 0
odpowiedź
User
Redbad Klijnstra
Ja tam się trochę znam na MIMO i wiem, że to się na pewno CP opłaci. Taki internet będzie bardzo dobry dla abonentów, a w końcu o to chodzi w całym tym biznesie,
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing