SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Menedżerka z Plusa ma nadzorować Cyfrowy Polsat

Jako kandydatka do rady nadzorczej Cyfrowy Polsat została zgłoszona Justyna Kulka - członkini zarządu Polkomtelu (operatora sieci Plus), zasiadająca w radach wielu spółek z holdingu Zygmunta Solorza.

fot. Polkomtel/Grupa Polsat Plus fot. Polkomtel/Grupa Polsat Plus

Justyna Kulka jako kandydatka do rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu została zgłoszona przez dwa wehikuły inwestycyjne Zygmunta Solorza: Reddev Investments Limited i TiVi Foundation. Łącznie do Solorza należą akcje stanowiące 48,15 proc. kapitału i 59,51 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu.

Walne zgromadzenie firmy zostało zwołane na czwartek. Będzie głosowało także w sprawie ogłoszonej w drugiej połowie maja propozycji władz spółki, żeby nie wypłacała dywidendy i cały zysk netto z ub.r. przeznaczyła na swój kapitał zapasowy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Justyna Kulka od 12 lat w grupie Cyfrowy Polsat

Z grupą Cyfrowy Polsat Justyna Kulka jest związana od 2012 roku. Przez cały ten okres pracowała w Polkomtelu, operatorze sieci telekomunikacyjnej Plus. Pełniła kolejno funkcje dyrektora zarządzania ofertą oraz dyrektora departamentu strategii marketingowej także w spółce Cyfrowy Polsat), a w 2019 roku dołączyła do zarządu Polkomtelu (odpowiadała za rynki B2C i B2B). Z zarządem spółki pożegnała się w maju br., przechodząc na stanowisko wiceprzewodniczącej rady nadzorczej.

Jak informowaliśmy, jesienią ub.r. Justyna Kulka dołączyła do rady nadzorczej Telewizji Polsat. Jest też w radach nadzorczych wielu innych spółek z grupy Cyfrowy Polsat, m.in. Netii, Interii, Liberty Poland, Mobiem, a także spółek realizujących projekty z obszaru energetyki zeromisyjnej. Ponadto jest w radach nadzorczych kontrolowanych przez Zygmunta Solorza firm PGE PAK Energie Jądrowa i Plus Bank.

Wcześniej Justyna Kulka pracowała m.in. w spółce P4 zarządzającej siecią Play (w latach 2008-2012 jako dyrektor rynku biznesowego), operatorze Ery (obecnie T-Mobile Polska), Netii Telekom i Telefonii Lokalnej.

CZYTAJ TEŻ: Holding energetyczny Solorza poprawia rentowność. Dalej bez dywidendy

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat przy wzroście wpływów o 6,4 proc. zarobiła na czysto 184,3 mln zł, wobec 71 mln zł przed rokiem. Holding zanotował 282 mln zł sprzedaży prądu i ciepła.

Dołącz do dyskusji: Menedżerka z Plusa ma nadzorować Cyfrowy Polsat

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Westa
No ale to przecież nowa partnerka/żona Solorza, wiec bez zdziwienia
7 1
odpowiedź
User
Sisi
Szefowa Miszcza:)
3 1
odpowiedź
User
Sisi
Szefowa Miszcza:)
1 0
odpowiedź