SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef Procter&Gamble odchodzi z rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu

Z rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu po prawie 7 latach odszedł Marek Kapuściński, w przeszłości m.in. szef Procter&Gamble w Polsce i innych krajach Europy Środkowej.

Marek Kapuściński, fot. Cyfrowy PolsatArticle

Marek Kapuściński rezygnację z zasiadania w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu złożył w środę, po tym jak rada w praktyce skończyła rozpatrywanie działalności holdingu w ub.r., pozytywnie oceniła propozycję zarządu, żeby 1,25 mld zł jej jednostkowego zysku netto przeznaczyć na kapitał zapasowy.

W radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu Kapuściński był od października 2016 roku. Do połowy 2021 roku był przewodniczących rady i członkiem składu komitetu ds. wynagrodzeń, a potem wiceprzewodniczącym.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Do września 2016 roku Marek Kapuściński przez ponad 25 lat związany był z Procter&Gamble. Pełnił funkcje menedżerskie i dyrektorskie, w 2007 roku został dyrektorem generalnym i CEO w Polsce i krajach bałtyckich, a w połowie 2011 roku objął takie stanowiska na dziewięciu kluczowych dla koncernu rynkach Europy Środkowej.

Obecnie zajmuje się działalnością doradczą w ramach Essences Consulting Group, jest też członkiem rad nadzorczych spółki Cydrownia i Banku Handlowego w Warszawie.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost wpływów o 7,1 proc., głównie dzięki wyższej sprzedaży sprzętu, a jego zysk netto skurczył się o 212,8 do 71 mln zł. Firma na obsługę zadłużenia wydała 179 mln zł więcej niż przed rokiem. Zmalała sprzedaż płatnej telewizji i usług telefonicznych w modelu na kartę.

Przewodniczącym rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu od połowy 2021 roku jest Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz spółki. W radzie są także jego synowie Piotr Żak (od połowy 2018 roku) i Tobias Solorz (od połowy 2021 roku), Józef Birka (od wiosny 2015 roku), Tomasz Szeląg (od połowy 2016 roku), Alojzy Nowak i Jarosław Grzesiak (obaj od połowy 2021 roku).

W środę akcje Cyfrowego Polsatu staniały o 6,1 proc. do 15,45 zł (komunikat o braku dywidendy podano przed końcem sesji). Od początku stycznia br. kurs zmalał o 12 proc., a przez ostatnie 12 miesięcy o 26 proc.

Dołącz do dyskusji: Były szef Procter&Gamble odchodzi z rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl