SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat kupi swoje akcje od spółki Zygmunta Solorza, wyda do 291 mln zł

Zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował, że firma kupi 13,067 mln swoich akcji po maksymalnie 22,28 zł za sztukę od spółki Embud 2 kontrolowanej przez Zygmunta Solorza, większościowego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu.

Zygmunt SolorzArticle

W komunikacie Cyfrowego Polsatu zapowiedziano, że akcje od Embud 2 zostaną przejęte poza rynkiem giełdowym.

13,067 mln walorów należących do Embud 2 stanowi ok. 2,04 proc. kapitału zakładowego oraz ok. 1,6 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu. Przy cenie 22,28 zł za sztukę ten pakiet jest wart 291,13 mln zł.

Ogółem do Embud 2 należy obecnie 32,006 mln walorów Cyfrowego Polsatu stanowiących 5 proc. kapitału i 3,91 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Spółka Embud 2 jest kontrolowana przez dwa zagraniczne wehikuły inwestycyjne Zygmunta Solorza: Bithell Holdings i Argumenol Investment Company.

W grudniu ub.r. zarząd Cyfrowego Polsatu postanowił, że może kupić wszystkie te akcje, maksymalnie po 35 zł za sztukę. Z kolei w listopadzie walne zgromadzenie firmy zarząd do nabycia maksymalnie 127,090 mln akcji własnych po cenie maksymalnej 60 zł za sztukę oraz utworzenia kapitału rezerwowego na potrzeby programu nabycia akcji własnych.

Cyfrowy Polsat skupuje swoje akcje

Pod koniec listopada ub.r. Cyfrowy Polsat sfinalizował wezwanie na akcje ogłoszone w październiku - kupił 11,77 mln swoich walorów po 35 zł za sztukę, płacąc 411,89 mln zł.

Natomiast w wezwaniu przeprowadzonym w zeszłym tygodniu mniejszościowi akcjonariusze Cyfrowego Polsatu złożyli zapisy do sprzedaży 9,295 mln walorów. Cyfrowy Polsat i należące do Zygmunta Solorza wehikuły inwestycyjne Reddev Investments i Tobe Investments Group zaproponowali po 22,28 zł za akcję.

Obecnie Cyfrowy Polsat ma 71,17 mln swoich akcji, stanowią 11,13 proc. kapitału spółki. Jej głównym akcjonariusze jest Zygmunt Solorz - wraz ze spółkami zależnymi ma 316,33 mln walorów stanowiących 49,46 proc. kapitału i 60,53 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,99 mld zł wpływów sprzedażowych (niemal tyle samo co rok wcześniej) oraz spadek zysku netto jednostki dominującej o 44,8 proc. do 214,9 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat kupi swoje akcje od spółki Zygmunta Solorza, wyda do 291 mln zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oo
Mistrzowie:)
odpowiedź
User
Najs
Tak trzeba żyć!
odpowiedź