SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat stawia na wideo online. Trzech nowych dyrektorów

Cyfrowy Polsat wzmocnił Pion Projektów Internetowych, do którego dołączyło trzech nowych dyrektorów: Jakub Abramczuk, Kinga Ciukta i Krzysztof Panek. Jednostka została podzielona na cztery obszary operacyjne.

fot. Shutterstock.comArticle

Dyrektorem zarządzającym Pionu Projektów Internetowych został Grzegorz Janczura. Był on dyrektorem tej jednostki od 2013 roku, a wcześniej pracował jako szef operacyjny Redefine. Z Grupą jest związany od 2009 roku.

Stanowisko dyrektora ds. video online objął Jakub Abramczuk, który jest odpowiedzialny za rozwój funkcjonalny aplikacji ipla.

Dotąd Abramczuk pracował w Agorze (o jego przejściu informowaliśmy już w grudniu ub.r.), gdzie współtworzył dział wideo w portalu Gazeta.pl. Jako szef serwisów wideo, w latach 2008 - 2015, odpowiadał za rozwój playera i narzędzi dystrybucji treści wideo. Był też odpowiedzialny za utworzenie prowadzonej przez Agorę sieci zrzeszającej twórców wideo Epic Makers.

Do zespołu dołączyła także Kinga Ciukta, obejmując funkcję dyrektora ds. usług online. Jest odpowiedzialna za rozwój produktu, partnerstwa biznesowe oraz kwestie marketingowe i sprzedażowe związane z serwisem ipla.

Ciukta przez ponad siedem lat pełniła w Grupie Wirtualna Polska funkcję szefowej działu zakupu kontentu i moderacji. Odpowiadała za strategiczne partnerstwa kontentowe, promocyjne i e-commercowe, za zakup i sprzedaż treści oraz za synergię i integrację serwisów Wirtualnej Polski i o2.pl.

Krzysztof Panek, który od ponad 20 lat jest związany z Telewizją Polsat, gdzie zajmował się rozwojem i utrzymaniem serwisów internetowych w strukturach Telewizji Polsat, został dyrektorem ds. rozwoju serwisów internetowych.

Zadaniem Panka jest rozwój serwisów informacyjnych Grupy, głównie tych związanych z Telewizją Polsat, jak np. polsat.pl, polsatnews.pl, polsatcafe.pl, polsatplay.pl i polsatsport.pl.

Viet Hoang awansował na stanowisko dyrektora ds. rozwoju systemów video i odpowiada za całościowe opracowanie architektury oraz realizację systemów dystrybucji treści online. Hoang pracuje w Grupie Cyfrowy Polsat od 2008 roku, ostatnio jako zastępca dyrektora Pionu Projektów Internetowych.

Cyfrowy Polsat podał, że zmiany w Pionie Projektów Internetowych związane są z rozwojem pozycji Grupy na rynku wideo online oraz z uruchomieniem nowego serwisu Cyfrowy Polsat GO.

W październiku ub.r. aplikacja Ipla zanotowała 801,5 tys. użytkowników i 1,85 mln uruchomionych aplikacji, a serwis Ipla.tv - 1,67 mln użytkowników i 26,53 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius).

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat stawia na wideo online. Trzech nowych dyrektorów

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Polsat ja zwykle wie co robi a w TVP tylko zamieszanie ...
odpowiedź
User
EK
Kinga w tym miejscu struktury konsorcjum, to zdecydowany strzał w dziesiątkę. Konkurencjo, drżyj.
odpowiedź
User
Micha
Ciekawy zespół, ogień i woda, albo wyjdzie para w gwizdek albo namieszają konkurencji - jak Polsat im da.
odpowiedź