SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat oferuje telewizję z internetem od dowolnego dostawcy. Elastyczne pakiety i nowy dekoder

W ofercie Cyfrowego Polsatu pojawiła się telewizja internetowa OTT, która umożliwia odbiór ponad 100 kanałów telewizyjnych przez internet od dowolnego dostawcy (po Wi-Fi lub kablu). Operator wprowadza na rynek także dedykowany usłudze dekoder Evobox Stream, który dostępny jest w wariancie zarówno z umową, jak i bez (prepaid).

Dekoder Evobox Stream do telewizji przez internet oferowanej przez Cyfrowy PolsatArticle

W ramach nowej oferty użytkownik może kupić Evobox Stream od razu za 299 zł albo podpisać umowę na 24 miesiące i płacić za niego 10 zł miesięcznie. Przez pierwsze trzy miesiące ma dostęp za darmo do wszystkich ponad 100 oferowanych stacji.

Następnie należy aktywować jeden z trzech podstawowych pakietów, do których można też dołączyć wybrane pakiety dodatkowe. Użytkownik może wybrać opcję jednorazową (na 30 dni, po czym usługa zostanie wyłączono) lub autoodnawianie co 30 dni.

Aktywacja pakietów jest możliwa bezpośrednio na Evobox Stream w nowej aplikacji Sklep. Ponadto dekoder obsługuje szybkie płatności za pośrednictwem systemu Dotpay.

 

Trzy pakiety podstawowe, sześć tematycznych

Oferta jest oparta na trzech pakietach podstawowych: Wygodnym, Komfortowym i Bogatym. Pierwszy kosztuje 20 zł miesięcznie, obejmuje 29 stacji, przede wszystkim z oferty Telewizji Polsat (m.in. Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Film HD, Polsat Doku HD, Polsat News HD, Polsat Rodzina) .

W pakiecie Komfortowym są 42 kanały - oprócz tych z tańszego pakietu także niektóre stacje Grupy TVN Discovery, m.in. TVN 24 HD, TVN Style, Food Network, Animal Planet HD, Discovery Channel HD, Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD. Cena to 30 zł miesięcznie.

Natomiast pakiet Bogaty zawiera 92 stacje - te z pakietu Komfortowego plus m.in. AXN HD, Cinemax 1 i 2 HD, FOX HD, BBC First, National Geographic HD, MTV Dance, CBeebies, Boomerang HD, Cartoon Network HD i Nickelodeon. Kosztuje 60 zł miesięcznie.

Dodatkowo klienci mogą wykupić wybrane z sześciu pakietów tematycznych. Trzy są oparte na markach stacji:
- Polsat Sport Premium z dwoma kanałami i czterema serwisami PPV za 30 zł miesęcznie,
- Eleven Sports z czterema kanałami za 15 zł miesięcznie,
- HBO i HBO GO - z trzema kanałami i serwisem internetowym za 20 zł miesięcznie.

Pozostałe pakiety dotyczą różnych obszarów tematycznych:
- Sport z 10 kanałami (m.in. Polsatem Sport Premium 1 i 2 HD, kanałami Eleven Sports, Eurosport 1 i 2 HD) za 45 zł miesięcznie,
- Filmy i seriale z 19 kanałami (m.in. Kino Polska, FOX Comedy HD, AMC, Kino TV, TNT HD, Cinemax HD, AXN HD, Paramount Channel) za 20 zł miesięcznie,
- Dzieci z 6 kanałami (m.in. Nickelodeon, CBeebies, Cartoon Network) za 10 zł miesięcznie.

Oferta dla klientów wszystkich telekomów

Cyfrowy Polsat podkreśla, że nowa oferta jest skierowana do użytkowników wszystkich operatorów internetu domowego - zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego. Minimalna prędkość pobierania, przy której usługa działa bez zakłóceń, to 8 Mb/s.

- Dajemy klientom nowy, rewolucyjny, bardzo elastyczny dostęp do treści telewizyjnych. Jeżeli mają w domu jakikolwiek Internet, od dowolnego dostawcy, teraz mogą mieć naszą telewizję – wszystko co chcą, z pakietami, jakie chcą i bez stałego abonamentu, a dekoder mogą podłączyć czy to do kabla, czy przez Wi-Fi - opisuje Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu.

Pod koniec marca Cyfrowy Polsat wprowadził usługę IPTV obejmującą dostęp przez internet do 152 stacji telewizyjnych. Oferta, wykorzystująca dekoder Evobox IP, jest skierowana do klientów internetu stacjonarnego w Netii, Plusie lub Orange o minimalnej prędkości pobierania 8 Mb/s (w przeliczeniu na jeden dekoder). Jest podzielona na takie same pakiety jak oferta telewizji satelitarnej w Cyfrowym Polsacie.

Nowy dekoder z dodatkowymi opcjami i obsługą DVB-T

Dekoder Evobox Stream po podłączeniu do odpowiedniej anteny umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej.

Ponadto urządzenie obsługuje opcje restart (oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku) i catchup (oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji), a niebawem dołączy funkcja timeshift (zatrzymywanie i przewijanie wybranych programów do 3 godzin). Oferuje też aplikację Mozaika z rekomendacjami treści z kanałów i serwisów internetowych dostępnych w ofercie.

Cyfrowy Polsat podkreśla, że nowy model dekodera jest produkowany w należącej do Grupy Polsat fabryce InterPhone Service w Mielcu. Jest to piąty model z linii Evobox (poprzednie to Evobox PVR, HD, LITE i IP).

Na koniec marca br. grupa Cyfrowy Polsat miała sprzedanych 16,97 mln jednostkowych usług (RGU), o 2,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Liczba abonentów firmy zmalała w skali roku o 1,2 proc. do 5,67 mln, a średni miesięczny przychód od takiego klienta wzrósł o 1,2 proc. do 82,9 zł. Natomiast liczba sprzedanych usług w modelu przedpłaconym spadła o 5 proc. do 2,64 mln.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,79 mld zł wpływów sprzedażowych, 1,04 mld zł zysku EBITDA i 297,3 mln zł zysku netto. Na koniec marca firma miała do 757 mln zł wolnych środków pieniężnych. Bez uwzględnienia MSSF16 jej zadłużenie netto wynosiło 9,91 mld zł, a jego stosunek do zysku EBITDA z ostatnich 12 miesięcy - 2,66.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat oferuje telewizję z internetem od dowolnego dostawcy. Elastyczne pakiety i nowy dekoder

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
?
A co z multoroomem?
odpowiedź
User
Sabina
Żyć nie umierać!
odpowiedź
User
TZ
pewnie a co tam warto na plecach inny zarobić nic w zamian im nie dając
odpowiedź