SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat za 29 mln zł kupi Info-TV-FM

Kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka Cyfrowy Polsat za niecałe 29 mln zł kupi spółkę Info-TV-FM od funduszu NFI Magna Polonia i wehikułu finansowego Evotec Management Limited wraz z prawami do rezerwacji posiadanych przez nią częstotliwości.
 

Cyfrowy Polsat za 29 mln zł kupi Info-TV-FM

Wspomniane częstotliwości z zakresu 470-790 Mhz zgodnie z warunkami rezerwacji mają posłużyć do świadczenia usług naziemnej mobilnej telewizji. Reszta działalności Info-TV-FM w dziedzinie radiodyfuzji radiowotelewizyjnej zostanie wniesiona do nowej spółki Info Operator, która pozostanie w strukturach NFI Magna Polonia.

Jak podano w komunikacie, Info-TV-FM podpisała Cyfrowym Polsatem też umowę o świadczenie usługi emisji sygnału w ramach multipleksu mobilnej telewizji.

Przypomnijmy, że Info-TV-FM zdobyło częstotliwości dla naziemnej telewizji mobilnej jeszcze 2009 roku. Operatorowi nie udało jednak się uruchomić na nich multipleksu. Nie podpisał on bowiem umowy o detaliczną dystrybucję i finansowanie budowy sieci z czterema operatorami komórkowymi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat za 29 mln zł kupi Info-TV-FM

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
z
jak się znam na rzeczy, Solorz uruchomi tv dvbt 4 programy HD w dużych miastach już produkuje pewnie karty CI.Oczywiście wszystkie plany może unicestwiać regulator.
8 8
odpowiedź
User
michal
To możliwe, ale nie tak prędko.
Przede wszystkim takie rzeczy to dopiero po wyłączeniu analogu, czyli za półtora roku. Po prostu nie będzie miał gdzie uruchamiać swoich multipleksów.
8 8
odpowiedź
User
ja
A właśnie, że będzie miał gdzie. Bo Info-TV-FM ma już rezerwacje częstotliwości.
8 8
odpowiedź
User
guest
Problem z dvb-t polega na tym że do dyspozycji jest małe pasmo, rzędu max 20 mbit. Tyle to wystarczy na uruchomienie max 3 kanałow HD. To niewiele. Moim zdaniem Solorz wrzuci tam Polsat HD i Polsat Sport, ale główną przyczyną zakupu są częstotoliwości na dvb-h. Chodzi o to żeby uruchomić na urządzeniach mobilnych kanały liniowe pod marką iPla.
8 8
odpowiedź
User
Tomek33
CP to już nie tylko telewizja, ale po prostu multimedia. Świetny internet, do tego po połączeniu z Plusem jeszcze lepsza telefonia a w efekcie bardzo ciekawa rzecz, czyli multioferta. Świetnie to po prostu wygląda - nie tylko z zewnątrz, obserwując info o CP w mediach, ale też z punktu widzenia abonenta.
8 8
odpowiedź